Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Pārmaiņu vējš prāmju satiksmē no Liepājas ostas
05. decembris, 2016
“Liepāja ir vējaina pilsēta, bet šodien pūš pārmaiņu vējš, kas ienesīs būtiskas izmaiņas Stena Line prāmju satiksmē no Liepājas ostas uz Centrāleiropu. Turpmāk maršrutā Liepāja – Traveminde kursēs divi prāmji un reisu skaits dubultosies”, tā uzsvēra Stena Line pārstāvis Oskars Osis, šodien, 5. decembrī, iepazīstinot klientus un sadarbības partnerus ar izmaiņām prāmju satiksmē.
Lai apkalpotu pieaugošo pieprasījumu un nostiprinātu biznesa pozīciju Centrāleiropā, uzņēmums Stena Line turpmāk nodrošinās biežāku, klientu vajadzībām atbilstošu prāmju kustību. Stena Line veido jaunu biznesa konceptu un koncentrējas uz Baltijas jūras ziemeļu reģiona attīstību, lai brīdī, kad tirgus situācija uzlabosies, Stena line būtu gatava pieaugošajam pieprasījumam, norāda Stena line komercdirektors Baltijas valstīs Oskars Osis.
Liepāja būs galvenā osta, kas savienos Latviju ar Centrāleiropu. Maršrutā no Liepājas uz Travemindi turpmāk kursēs divi prāmji, nodrošinot astoņus reisus nedēļā. Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieka vietnieks attīstības jautājumos Uldis Hmieļevskis, uzsver prāmju satiksmes regularitātes nozīmi, kas ļaus kravu īpašniekiem un uzņēmējiem vieglāk plānot preču plūsmas. Jau veidojot Liepājas speciālo ekonomisko zonu bija svarīgi apvienot ostu un industriālās teritorijas ar mērķi nodrošināt veiksmīgu preču apmaiņu, gan piegādājot ražošanas uzņēmumiem izejmateriālus, gan eksportējot saražoto produkciju.
Stabilu vietu loģistikas ķēdē starp austrumiem un rietumiem nodrošina Stena Line prāmja līnija Liepāja – Traveminde. Kā atzīst Liepājas ostas stividorkompānijas “Terrabalt” valdes priekšsēdētājs Āris Ozoliņš, tas ir nozīmīgs solis attīstībā palielinot prāmju reisu skaitu un ir jāstrādā, lai pieaugtu kravu plūsmu, lai jau pavasarī tie būtu vismaz 10 reisi nedēļā. Jau šobrīd aptuveni 10% no visām kravām ir tieši Liepājas uzņēmumos saražotā produkcija un domājams to īpatsvars ro-ro pārvadājumos varētu pieaugt.
Liepājas speciālās ekonomiskās zonas valde, 5. decembra valde sēdē nolēma pagarināt noteiktos atvieglojumus prāmju satiksmei vēl uz gadu, veicot tās turpmāku attīstību.
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30