Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Liepājā ieradīsies Jahtu regate no Somijas
07. jūlijs, 2016
8. jūlijā vakarā Liepājas Jahtu ostā piestās regate “Gdanska’2016”, kuru rīko Somijas jahtu klubs “Merikarhut” (Jūras lāči). Regate startēs Ventspilī, bet noslēgsies Gdaņskā. Kopumā plānots, ka Liepājas Jahtu ostā ienāks vairāk kā 30 jahtas.
Liepājas Jahtu ostas vadītājs Kārlis Kints atzīst, ka šosezon tas būs lielākais jahtu skaits, kas vienlaikus viesosies Liepājas Jahtu ostā. Tiek nopietni strādāts, lai nākotnē varētu piesaistīt vēl arī citas regates.
Aktīvā jahtu ostas sezona ir no aprīļa līdz septembra beigām. Šobrīd sezona rit pilnā sparā un ierodas jahtas gan no Vācijas, gan Lietuvas, gan citām valstīm. Liepājas Jahtu ostā šobrīd viesojas arī jahta, kas kuģo zem ASV karoga.
KĀRLIS KINTS, Liepājas Jahtu ostas vadītājs: “Protams, Liepājas ostā dominē jahtas no Vācijas un Lietuvas, bet ģeogrāfija ir ļoti plaša. Jahtsmeņi īpaši novērtē, ka Liepājas Jahtu osta atrodas pilsētas centrā un ar kājām var viegli visu izstaigāt. Liela interese ir arī par Karostu, jo ienākot Liepājas ostā saulē spoži atspīd Nikolaja katedrāles zeltītie kupoli, kas rada interesi par šo pilsētas daļu arī tiem, kas iepriekš neko par to nav dzirdējuši.”
Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes Drošības, aizsardzības un vides daļas vadītājs Kaspars Poņemeckis uzsver, ka norit darbs, lai pilnveidotu servisu, attīstītu Jahtu ostu un piesaistītu vairāk jahtu, kas sezonas laikā kuģo Baltijas jūrā. Vēl šogad plānots piesaistīt finansējumu, lai attīstītu Liepājas Jahtu ostu jaunā kvalitātē.
Uzziņai: Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde Liepājas jahtu ostu savā pārvaldībā pārņēma 2015. gada maijā. Pirmajā sezonā jahtu ostu apmeklēja 330 jahtas.Liepājas Jahtu osta šogad atkal ieguva vides un servisa kvalitātes simbolu – Zilo karogu. Latvijā Zilais karogs šogad piešķirts tikai divām jahtu ostām – Liepājai un Pāvilostai.
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30