Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Aicina Lielbritānijā un Ziemeļīrijā dzīvojošos latviešus pārcelties uz dzīvi Liepājā
30. oktobris, 2018
Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (LSEZ) pārvaldes Biznesa attīstības un mārketinga daļas vadītājs Gatis Ginters šā gada 26. oktobrī uzrunāja latviešu kopienas organizāciju vadītājus Apvienotajā Karalistē ar mērķi informēt par darba un sadzīves iespējām, dzīves vidi – izglītības, kultūras, sporta, aktīvās atpūtas u.c. iespējām Liepājā. LSEZ pārvalde sadarbībā ar Liepājas pilsētu īsteno pārdomātu ilgtermiņa programmu, lai veicinātu Latvijas iedzīvotāju atgriešanos jeb reemigrāciju.
Tikšanās ar latviešu kopienas organizāciju vadītājiem rīkoja Latvijas vēstniecība Lielbritānijā un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē, sadarbībā ar Vides un reģionālās attīstības ministriju (VARAM), Nodarbinātības valsts aģentūru (NVA), Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) un Latvijas lielāko pilsētu pašvaldībām t.sk. Liepāju, kas šobrīd ir viena no aktīvākajām pilsētām, īstenojot pārdomātu, ilgtermiņa reemigrācijas programmu.
Gatis Ginters informēja klātesošos par Liepajas piedāvājumu, vienlaikus norādot kādi izaicinājumi sagaida t.sk. kā sasniegt ārvalstīs dzīvojošos Latvijas iedzīvotājus, lai viņi saņemtu pamatotu un objektīvu informāciju, noskaidrot, kādi nosacījumi ir saistoši potenciālajiem reemigrantiem, kādi pasākumi palīdzētu informēt un kādi būtu informācijas izplatīšanas kanāli.
LSEZ pārvaldes Biznesa attīstības un mārketinga daļas vadītājs Gatis Ginters: “Pēc sarunām ar Apvienotās Karalistes un Ziemeļīrijas diasporas pārstāvjiem secināju, ka, šobrīd nav risinājumi tiem izaicinājumiem, kurus minēju sanāksmes un diskusiju laikā. Diasporu organizācijās iesaistās vien neliela daļa ārvalstīs dzīvojošo Latvijas valsts piederīgo, bet kā uzrunāt pārējos? Prieks dzirdēt, ka diasporas pārstāvji un Latvijas vēstniecība solīja Liepājas piedāvājumu izplatīt tālāk savos informācijas kanālos un sadarbības organizācijās.
Kurzemes plānošanas reģiona reemigracijas koordinatore Kristīne Smilga uzsvēra pozitīvu sadarbību ar LSEZ pārvaldi, kas ļoti operatīvi reaģē uz pieprasījumiem un jau šobrīd ir palīdzējusi nodibināt kontaktus ar darba devējiem, radot iespēju vairākiem desmitiem interesentu atgriezties Latvijā un Liepājā.
Pasākumā tika prezentēta digitālā platforma “Your Move”, kas jau otro gadu darbojas ar mērķi palīdzēt ārvalstīs dzīvojošajiem tautiešiem atgriezties dzimtenē. Kā pasākumā uzsvēra digitālās platformas dibinātājs un vadītājs Jānis Kreilis, Liepājas speciālā ekonomiskā zona ir labs piemērs kā proaktīvi uzrunāt ārvalstīs dzīvojošos latviešus.
Atgādināsim, ka 12. jūnijā tika atklāta un sāka darboties digitālā platforma “Your Move Liepāja” ar mērķi veicināt iespēju ārzemēs dzīvojošajiem tautiešiem atgriezties dzimtenē, piesaistīt kvalificētus darbiniekus no citiem Latvijas reģioniem un nodrošinātu Liepājas uzņēmumiem papildu iespēju atrast nepieciešamos darbiniekus.
Galerija
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30