Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Tieši vienotā tranzītbiznesa politika, sadarbojoties atbildīgajai Satiksmes ministrijai, dzelzceļam un Latvijas lielajām ostām deva iespēju veiksmīgi strādāt 2018.gadā
18. janvāris, 2019
Tieši vienotā tranzītbiznesa politika, sadarbojoties atbildīgajai Satiksmes ministrijai, Latvijas Dzelzceļš un Latvijas lielajām ostām deva iespēju veiksmīgi strādāt 2018.gadā. Par rezultātiem, darbības pamatprincipiem un nosacījumiem šodien kopīgā preses konferencē informēja Rīgas Brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš, VAS "Latvijas dzelzceļš" vadītājs Edvīns Bērziņš un Liepājas SEZ pārvaldnieks Jānis Lapiņš.
Liepājas ostai 2018.gads bija veiksmīgs, jo ostas uzņēmēji sasnieguši jaunu kravu apgrozījuma rekordu - 7,54 milj. tonnu. Ikvienas ostas darbība nav iedomājama bez dzelzceļa pārvadājumiem un 2018.gadā sasniegts arī lielākā dzelzceļa kravu plūsmu uz Liepājas ostu, pārsniedzot 5 milj. tonnu kravu robežu. Liepājas SEZ pārvaldnieks Jānis Lapiņš šodien pasniedza simbolisku pateicību VAS "Latvijas dzelzceļš" vadītājam Edvīnam Bērziņam, kā veiksmīgas sadarbības apliecinājumu, jo tieši Liepājas virzienā arī "Latvijas dzelzceļam" ir lielākais kravu apgrozījuma pieaugums.
Liepājas ostas sasniegtā kravu apgrozījuma pieaugums 14,4%, nodrošinot jaunu lielāko apgrozījumu viena gada laikā Liepājas ostā - 7,54 milj. tonnu, būtu grūti sasniegt bez pārdomātas ilgtermiņa investīciju programmas, nodrošinot uzņēmējiem nepieciešamo infrastruktūru un mērķtiecīgi to veidojot, atbilstoši ostas uzņēmēju vajadzībām. "Kravu apgrozījuma pieaugums ir likumsakarīgs un apliecina, ka ieguldījumi kuģu ceļos, sauszemes autoceļos, dzelzceļa pievadceļos un ostas navigācijas un kuģošanas drošības sistēmā ir bijuši pamatoti. Arī šogad plānojam līdzīgu kravu apgrozījumu un turpināsim investīciju projektus t.sk ostas padziļināšanu un kuģu iekraušanas vietas izbūvi Brīvostas akvatorijā un jaunu dzelzceļa pievadceļu izbūvi, apliecinot dzelzceļa plūsmas kapacitāti. Tāpat šogad rekonstruēsim Brīvostas ielu, kas uzlabos autotransporta plūsmu uz "Liepāja Bulk terminal Ltd", kas īpaši svarīgi ir rudens sezonā, kad zemnieku uz ostu ved savus izaudzētos graudus. Ieguvumi būs arī prāmja terminālam, " uzsver Liepājas SEZ pārvaldnieks Jānis Lapiņš.
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30