Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Karostas Industriālais parks turpina attīstīties
05. marts, 2019

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (Liepājas SEZ) valde atbalstīja jaunas rūpnīcas būvniecību Karostas Industriālā parka teritorijā. SIA “EB Liepāja” plāno tuvāko gadu laikā uzbūvēt jaunu rūpnīcu, kas izmantojot modernas tehnoloģijas ražos būvkonstrukcijas. Projekta ietvaros integrēs arī vēsturisko Karostas apbūvi. Kā norāda Liepājas SEZ pārvaldnieks Jānis Lapiņš, uzņēmēji novērtē sakārtoto infrastruktūru un inženierkomunikāciju pieejamību, kas sadarbībā ar pašvaldību izbūvēta Karostas Industriālā parka teritorijā. “Vēl viena jauna ražotne ir vēl viens nozīmīgs solis Karostas attīstībā, veidojot to par mūsdienīgu ražošanas un ostas termināļu attīstības centru, kas dos jaunas darbavietas ar konkurētspējīgu atalgojumu”, uzsver Jānis Lapiņš. Jau šā gada jūnijā plānots atklāt LSEZ “Jensen Metal” SIA jauno metālapstrādes ražotni Karostas Industriālā parka teritorijā, Virssardzes ielā 11.
Karostas Industriālā parka izveide tika uzsākta vēl 1999. gadā, diemžēl degradētās militāras teritorijas un inženierkomunikāciju trūkums nedeva rezultātu un uzņēmēji visai skeptiski skatījās Karostas virzienā. 2014.gada 24.septembrī starp Valsts reģionālās attīstības aģentūru un Liepājas pilsētas pašvaldību tika noslēgta vienošanās par Eiropas Savienības fonda projekta “Uzņēmējdarbības teritoriju un to nepieciešamās publiskās infrastruktūras attīstība Liepājā” īstenošanu. Projekts paredzēja veikt Zemgales un Virssardzes ielu un ar to saistītās publiskās infrastruktūras rekonstrukciju, kā arī industriālo teritoriju rekultivāciju starp Zemgales un Virssardzes ielu. Projekts 2015. gada jūlijā ir pabeigts un sakārtotā teritorija turpat 20 ha platībā nodota ekspluatācijai.
2017. gada oktobrī Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde noslēdza pirmo nomas un apbūves tiesību līgumu ar “Jensen Metal Holding” A/S meitas uzņēmumu LSEZ SIA “JM Properties” par jaunas metālapstrādes rūpnīcas būvniecību Karostas Industriālā parka teritorijā. Pirmajā posmā LSEZ SIA “JM Properties” būvē ražošanas telpas aptuveni 11 000 m2 platībā LSEZ SIA “Jensen Metal” Furnitūras ražošanas departamentam, ietverot visas nepieciešamās specifikācijas videi draudzīgam un bezzudumu ražošanas procesam ar maksimāli iespējamu automatizāciju. Jaunās rūpnīcas būvniecību uzsāka 2018. gada jūnijā, bet plānots, ka jaunā rūpnīca uzsāks darbu 2019. gada jūnijā.
“Jensen Metal Holding” A/S meitas uzņēmumu LSEZ SIA “JM Properties” ražošanas uzņēmuma LSEZ SIA “Jensen Metal” vajadzībām plāno turpināt attīstības projektus Karostas Industriālā parka teritorijā. Liepājas SEZ valde 2019. gada 1. martā nolēma rezervēt zemesgabalus Lazaretes iela 6 un Lazaretes iela 6A, Liepājā nomas un/vai apbūves tiesības uz vienu gadu ražošanas ēkas būvprojekta minimālā sastāvā izstrādei, kurā plānots izvietot nerūsējošā tērauda departamentu.
SIA “EASY BUILDING” jau 2017. gadā uzsāka izpētes darbu, lai īstenotu ieceri par būvkonstrukciju jeb NV sistēmu ražotnes izveidi Karostas Industriālajā parkā. 2018.gada janvārī starp Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldi un SIA “EASY BUILDING” tika noslēgts līgums, ar kuru tika rezervētas nekustamā īpašuma Zemgales iela 11, Liepājā nomas un apbūves tiesības. SIA “EASY BUILDING” ir izpildījusi nomas rezervēšanas līguma nosacījumus un lūdza noslēgt ar tā saistīto uzņēmumu SIA “EB Liepāja”, kas ir ēkas pasūtītājs un apsaimniekotājs, līgumu par apbūves tiesības piešķiršanu nekustamam īpašumam Zemgales iela 11, Liepājā, lai realizētu būvprojektu minimālā sastāvā.
Plānots, ka rūpnīcas būvniecību uzsāks 2020. gada rudenī, bet ekspluatācijā nodos līdz 2022. gada nogalei. Plānotās investīcijas 5,9 milj. euro. SIA “EASY BUILDING” uzņēmumu grupa plāno Latvijā ieviest ražošanā jaunas celtniecības tehnoloģijas – NV sistēmu ražošanu, tādejādi samazinot būvkonstrukciju pašizmaksu, bet iegūstot paaugstinātas kvalitāti un palielinot celtniecības tempus un samazinot būvniecības izmaksas. Plānots, ka izmantojot videi draudzīgu tehnoloģiju un materiālus aptuveni 60-70% no ēkas būvniecībai nepieciešamajām būvkonstrukcijām saražos rūpnīcā, vidē, kas nav atkarīga no laika apstākļiem.
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30