Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Vēl trīs naktis būs slēgta Raiņa ielas pārbrauktuve
24. аprīlis, 2019

Kā jau Liepājas SEZ pārvalde informēja, no 23. līdz 27.aprīlim nakts stundās no plkst. 00:05 līdz 05:30 autotransporta satiksmei slēgs pārbrauktuvi Raiņa ielā. Naktī no 23. uz 24.aprīli izbūvētas pazemes inženierkomunikācijas t.sk. drenāžas sistēma. Būvdarbi tiek īstenoti attīstības projekta “Liepājas ostas sauszemes pievadceļu attīstība” ietvaros, lai izbūvētu vēl vienu dzelzceļa sliežu posmu, kas savieno Liepājas ostu un Liepājas dzelzceļa staciju. Projekta mērķis ir uzlabot dzelzceļa sastāvu manevrēšanas ātrumu un drošību. 

Kā pastāstīja Liepājas SEZ pārvaldes dzelzceļa būvinženieris Viesturs Romanovs, pirmajā nakti veikti visi plānotie darbi un atbilstoši darba grafikam izbūvētas un sakārtotas pazemes inženierkomunikācijas, bet plkst. 5:30 Raiņa ielas pārbrauktuve atvērta autotransporta satiksmei. Vēl trīs naktis turpināsies būvdarbi. Naktī no 24. uz 25.aprīli izbūvēs sliežu ceļu, bet vēl divas naktis būs nepieciešamas, lai pārbrauktuvi labiekārtotu. 

Viesturs Romanovs atzīst, ka satiksme arī nakts stundās ir visai intensīva un, atbilstoši uzstādītajām ceļa zīmēm, tiek novirzīta pa apbraucamo ceļu cauri Liepājas ostas teritorijai. “Braucot no Laumas mikrorajona puses jāpagriežas, atbilstoši uzstādītajām ceļa zīmēm, pa labi uz Sliežu ielu, bet braucot no centra pirms pārbrauktuves jāpagriežas pa kreisi uz Atslēdznieku ielu un jāseko norādēm.

Dzelzceļa infrastruktūras izbūves darbus veic SIA FIMA  sadarbībā ar apakšuzņēmējiem SIA “Thales Latvija” un SIA RKF “Transceltnieks”. Šobrīd izbūvēts dzelzceļa sliežu ceļš ostas teritorijā un dzelzceļa stacijas pusē. Nākošajā nedēļā no 23. līdz 27. aprīlim plānots izbūvēts dzelzceļa sliedes pāri O.Kalpaka ielai. Būvuzņēmēji darbus veiks nakts stundās no plkst. 00:05 – 05:30, kad pārbrauktuve būs pilnībā slēgta autotransportam. Autotransporta plūsma nakts stundās tiks organizēta pa apbraucamo ceļu caur Liepājas ostas teritoriju, atbilstoši ceļa zīmēm.

ES Kohēzijas fonda projektu “Liepājas ostas sauszemes pievadceļu attīstība” mērķis ir  novērst problemātisko punktu radītos ierobežojumus Eiropas transporta tīkla infrastruktūras darbībā, realizējot Liepājas ostas sauszemes pievadceļu attīstības pasākumus.  Dzelzceļa pievadceļa būvniecības darbu ietvaros notiek papildus savienojuma izbūve starp Liepājas ostas Rietumu parku un Liepājas staciju. Liepājas SEZ pārvaldnieka vietnieks infrastruktūras jautājumos Arnis Mazalis norāda, ka projekta īstenošana, pieaugot Liepājas ostas kravu apgrozījumam,  ļaus  papildus nenoslogot Raiņa ielas dzelzceļa pārbrauktuvi un mazinās autotransporta satiksmes ierobežojumus.

Šobrīd darbi norit atbilstoši laika grafikam. Līgumu ar SIA FIMA, kas iesniedza saimnieciski izdevīgāko un ekonomiski pamatotāko piedāvājumu ar zemāko cenu, Liepājas SEZ pārvalde noslēdza 2018. gada 14. septembrī. Darbi saskaņā ar līgumu jāveic  270 dienu laikā. Līguma summa ir 2 495 646,21 EUR bez PVN..

Atgādināsim, ka jau iepriekš Liepājas SEZ pārvaldes un VAS “Latvijas dzelzceļš” sadarbības rezultātā tika īstenoti investīciju projekti t.sk. Liepājas stacijas rekonstrukcija un modernizācija un  pārmiju Nr.10 un Nr.11 modernizācija, kas ļāva pārbrauktuves pārbraukšanas laiku ar manevru sastāvu, kurā ir 20 vagonu, samazināt no 7 min. līdz 4 min.

Kopumā līdz 2019.gada beigām projekta “Liepājas ostas sauszemes pievadceļu attīstība” ietvaros plānots  izbūvēt un rekonstruēt sliežu ceļus 2 632 metru garumā t.sk. 1 815 metri ir jaunbūvējami sliežu ceļi, bet 817 metri pārbūvējami.

Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30