Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
LDz vadošosie speciālisti apseko Liepāja - Jelgava līniju
08. maijs, 2019

Veicot ikgadējo Latvijas dzelzceļa līniju tehnisko apsekošanu, šodien "Latvijas dzelzceļa" speciālistu komanda apsekoja dzelzceļa posmu Jelgava- Liepāja. 

Liepājas stacijā dzelzceļa speciālistus sagaidīja Liepājas SEZ pārvaldnieks Jānis Lapiņš un Liepājas SEZ pārvaldnieka vietnieks infrastruktūras jautājumos Uldis Hmieļevskis. VAS "Latvijas dzelzceļš" vadošie speciālisti apsekoja arī dzelzceļa jaunbūvējamos pievadceļus Liepājas ostā un pārrunāja turpmāko sadarbību. Atgādināsim, ka jau iepriekš Liepājas SEZ pārvaldes un VAS “Latvijas dzelzceļš” sadarbības rezultātā tika īstenoti investīciju projekti t.sk. Liepājas stacijas rekonstrukcija un modernizācija un  pārmiju Nr.10 un Nr.11 modernizācija, kas ļāva pārbrauktuves pārbraukšanas laiku ar manevru sastāvu, kurā ir 20 vagonu,   samazināt no 7 min. līdz 4 min.  

Dzelzceļa līnija Jelgava—Liepāja ir 180 km gara dzelzceļa līnija Latvijā, kas savieno Jelgavas un Liepājas pilsētas. Līnija iet caur Jelgavas novadu, Dobeles novadu, Jaunpils novadu, Brocēnu novadu, Saldus novadu, Skrundas novadu, Aizputes novadu, Durbes novadu un Grobiņas novadu. Līnijā ir 16 km garš divceļu posms Jelgava—Glūda, pārējos 164 km līnijā ir 1 sliežu ceļš.

Pa līniju tiek pārvadātas kravas galvenokārt uz un no Liepājas ostas. 2018. gadā kravu dzelzceļa kravu apgrozījums Liepājas stacijā un Liepājas ostā pārsniedza 5 milj. tonnu, kas ir līdz šim augstākais rādītājs.

Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30