Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
LSEZ SIA “NordePlast” ražo plāksterus un apgūst jaunus tirgus
05. jūnijs, 2019

Pirmo pilno darbības gadu noslēgusi LSEZ SIA “NordePlast”, kas ir vienīgais uzņēmums Baltijas valstīs, kas ražo dažāda veida medicīniskos plāksterus. 2018. gadā uzņēmums strādāja ar 312 075,00 eiro apgrozījumu un nodarbināja 12 darbiniekus. “NordePlast” ražo aptuveni 40 dažāda veida plāksterus un lielāko daļu  no saražotā eksportē. Galvenās eksporta valstis – Ukraina, Krievija, Polija, Gruzija.

 

LSEZ SIA “NordePlast” dibināts 2015. gadā un savu darbību veic bijušā tekstila nozares uzņēmuma AS “Lauma” teritorijā, kurā  bez “Lauma Fabrics” un “Lauma Lingerie” strādā arī vairāki citi uzņēmumi t.sk. “NordePlast”.  Uzņēmumam ir Kanādā un Ukrainas kapitāls un tas ražošanu  uzsāka 2017. gada nogalē.  Ja pirmajā darbības gadā - 2017. - uzņēmuma apgrozījums bija 94 tūkstoši eiro, tad jau 2018. gadā tas pieauga līdz 312 tūkstošiem.

 

Kā norāda LSEZ SIA “NordePlast” valdes loceklis ROMANS GRAMIKO, uzņēmuma darbībā uz šobrīd investēti aptuveni 1 miljonu eiro, bet jau tuvākajos gados plānots investēt vēl vismaz  200 – 300 tūkstošus eiro. Tas būs jauns aprīkojums, ražošanas iekārtas, lai palielinātu uzņēmuma jaudu. Tiek domāts arī par laboratorijas aprīkojumu, lai varētu veikt testus.

 

LSEZ SIA “NordePlast” strādā divās maiņās un vienā maiņā  saražo aptuveni 200 tūkstošus plāksteru, bet ražotne jaudas ne tuvu netiek izmantotas. Iespējas ir daudz lielākas un tieši tādēļ tiek īstenota pārdomāta mārketinga stratēģija, apgūstot jaunus tirgus un sertificējoties atbilstoši katras valsts standartiem. Uzņēmumā ražotie plāksteri nopērkami arī Latvijā, tomēr aptuveni 90% saražotās produkcijas tiek eksportēti uz Poliju, Ukrainu, Gruziju un vairākām citām Austrumeiropas valstīm t.sk. Poliju. Šobrīd plāksteriem tiek kārtota nepieciešamā reģistrācija Krievijā, kas paver iespēju strādāt lielā tirgū un kāpināt uzņēmuma ražošanas jaudu un apjomu.

 

ROMANS GRAMIKO, Liepājas SEZ SIA “NordePlast” valdes loceklis: “Mēs ļoti ilgi strādājām, lai produkts būtu kvalitatīvs, veicām testus. Mums palīdzēja speciālisti no Itālijas. Tas aizņēma gandrīz gadu, ļoti ilgi. Mēs sākumā izveidojām 10 produktus, tad tie visi bija jātestē, jāpārbauda, vai laba kvalitāte, un tad varējām virzīties tālāk. Konkurence plāksteru tirgū ir ļoti liela, īpaši Eiropas Savienības valstīs, kur dominē pāris atpazīstami zīmoli. Austrumu valstīs konkurence ir nedaudz mazāka un tieši šajā virzienā arī strādājam.”

Šobrīd uzņēmums ražo jau vairāk nekā 50 dažādu veidu plāksterus, kuru izejvielas tiek iepirktas no Ēģiptes un Ķīnas, savukārt iepakojums daļēji tiek ražots tepat – Liepājā. LSEZ SIA “NordePlast” projektu koordinatore LINDA ŠVARCE stāsta, ka uzņēmums ražo medicīniskos plāksterus, kas ir 1. klase – nesterilie. Tie ir plāksteri bez zāļu iejaukšanas, parasti līmē uz pirkstiem, kājām, varžacīm, kārpām, herpēm, kā arī sildošie plāksteri – muskuļu sāpēm, teipi. Uzņēmums plānojot sortimentu paplašināt ar plāksteriem slimnīcām. Tie būs cita izmēra, lietojami pēc operācijām, piesūcināti ar ārstnieciskām vielām.

 

“NordePlast” ir novērtējis Liepājas SEZ priekšrocības un darbojas kā LSEZ kapitālsabiedrība, tāpat izmanto Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras grantus t.sk atbalstu ekporta tirgus apgūšanai un ir arī LIAA Liepājas Biznesa inkubatora dalībnieks. Šobrīd uzņēmumā strādā 14 liepājnieki, bet, īstenojot biznesa attīstības plānu, nākamgad šeit paredzēts izveidot vēl 5 -10 jaunas darba vietas.

Fotogalerija te: https://flic.kr/s/aHsmDF2REo

Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30