Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Karostas Industriālajā parkā darbu uzsāk pirmais uzņēmums - “Jensen Metal”
05. jūlijs, 2019

Šā gada 6. augustā svinīgi atklāja jauno LSEZ SIA “Jensen Metal” ražotni Karostas Industriālā parka teritorijā. Tas ir pirmais uzņēmums, kas uzdrīkstējās veidot savu ražotni jauniegūtajā uzņēmējdarbības teritorijā, pieņēma lēmumu par būvniecību un izstrādāja būvprojektu atbilstoši teritorijas plānojumam un vides prasībām. Pirmais īstenotais projekts ir iedrošinājis arī citus uzņēmējus izstrādāt būvniecības projektus un savus uzņēmumus būvēt Karostā.

 

Lai veicinātu jaunu darbavietu veidošanos, palielinātu pilsētas budžetā ienākošo nodokļu summu un iespēju papildus līdzekļus novirzīt izglītībai, kultūrai un sportam un citiem projektiem, ideja par Karostas Industriālā parka izveidi radās jau 1999. gadā. Tomēr jau toreiz ārvalstu eksperti norādīja, ka, protams, var cerēt, ka investors sava uzņēmuma vajadzībām izbūvēs inženierkomunikācijas – ūdensvadu, gāzes un elektrības pieslēgumu utt., bet efektīvāk būtu inženierkomunikācijas izbūvēt ar pašvaldības atbalstu.

 

Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks un Liepājas SEZ valdes loceklis Gunārs Ansiņš, atceras, ka vēl tālajā 1999. gadā bija skaidrs, ka būs nepieciešams ilgāks laiks, lai plānotās ieceres īstenotu un ka tas nenotiks uzreiz. “Konsultanti minēja, ka pirmie rezultāti varētu būt pēc 30 gadiem, ātrākais pēc 20 gadiem. Nu šodien mēs varam redzēt rezultātu – jauna rūpnīca, kas nodarbina ~170 liepājnieku, kas ikdienas apkalpo modernas tehnoloģiskās iekārtas un darbagaldus, kas prasa zināšanas un pieredzi, bet pilsēta iegūst iedzīvotāju nodokļu pienesumu, kas papildina pilsētas budžetu un pilsēta var vairāk tērēt izglītībai, kultūrai, komunālajai nozarei.”

 

2015.gadā jūlijā  ekspluatācijā nodeva uzņēmējdarbības vajadzībām sakārtotu teritoriju Karostā turpat 20 ha platībā, ko pašvaldība sadarbībā ar Liepājas SEZ pārvaldi, īstenojot Eiropas Savienības Reģionālās attīstības fonda projektu “Uzņēmējdarbības teritoriju un to nepieciešamās publiskās infrastruktūras attīstība Liepājā”, rekultivēja un izbūvēja nepieciešamo publisko infrastruktūru. 

 

Liepājas SEZ pārvaldnieks Jānis Lapiņš atzīst, ka Karostas Industriālais parks stratēģiski ir veidots tā, lai būtu maksimāli interesants uzņēmējiem, elastīgi izmantojot uzņēmējdarbībai pielāgoto teritoriju un tas esot tikai laika jautājums, lai plašā ~ 20 ha teritorijā savu mājvietu būtu atradušas moderni ražošanas uzņēmumi. Tas savukārt veicinās arī apkalpojošās sfēras uzņēmu veidošanos, atbilstoši strādājošo vajadzībām un arī visas Karostas attīstību.

 

Šobrīd Karostas Industriālā parka teritorijā  darbu uzsāk pirmais uzņēmums.  LSEZ “Jensen Metal” SIA    jaunuzbūvētajā rūpnīcā ir izvietojis Furnitūras ražošanas departamentu.  LSEZ “Jensen Metal” SIA ir strauji augošs uzņēmums, kas vairākus pēdējos gadus palielina ražošanas apjomus un strādā ar ļoti ievērojamu apgrozījuma pieaugumu, kā arī saskata pozitīvas tendences nākotnē. LSEZ “Jensen Metal” SIA 2018. gadā strādāja ar gada apgrozījumu 26,6 milj. eiro, ar darbu nodrošināja 269 liepājniekus ar vidējo darba samaksu EUR 1214,00 mēnesī, kas ir vairāk nekā vidēji Liepājā un valstī kopumā, nodokļos samaksājot ~2 milj. euro.

 

Uldis Hmieļevskis, Liepājas SEZ pārvaldnieka vietnieks attīstības jautājumos saka paldies “Jensen Metal” par uzdrīkstēšanos būt pirmajiem Karostas Industriālajā parkā, kas ir veicinājis arī citus uzņēmējus izvēlēties tieši Karostu kā mājvietu savam jaunajam ražošanas uzņēmumam. “Liepājas SEZ pārvalde šobrīd ir noslēgusi vairākus teritoriju nomas līgumus Karostā, un šobrīd, piemēram, "EASY BUILDING"  projektē savu jauno rūpnīcu, integrējot arī vēsturisko apbūvi un ir vēl citas ieceres. Veiktie ieguldījumi ielu un komunikāciju izbūvē ir padarījuši Karostu par uzņēmējiem pievilcīgu rajonu.”

Sižetu par Karostas industriālā parka attīstību var noskatīties te: https://www.facebook.com/LiepajasSEZ/videos/450860658825120/

Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30