Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Turpinās Liepājas ostas auto pievadceļa izbūve
31. jūlijs, 2019

Brīvostas ielā aktīvi norit Liepājas ostas pievadceļa atjaunošanas un pārbūves darbi, un pievadceļa pirmajam posmam no O.Kalpaka ielas līdz caurlaidei Brīvostas ielā jau uzklāta asfalta kārta. Darbi notiek Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes attīstības projekta “Liepājas ostas sauszemes pievadceļu attīstība” ietvaros un tos saskaņā ar   iepirkumu procedūru un noslēgto līgumu veic SIA “CTB”. Būvdarbu līguma summa – 2 846 399,02 EUR.  Būvdarbus pilnībā plānots pabeigt līdz 2020. gada vasarai.

 

Kā norādīja Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieka vietnieks infrastruktūras jautājumos Arnis Mazalis, būvuzņēmums “CTB” darbus veic atbilstoši saskaņotajam laika grafikam un svarīgi, lai pirmajā posmā brauktuves visā platumā līdz graudaugu sezonas sākumam tiktu uzklāta asfalta seguma kārta. “Līdz ar būvdarbu pabeigšanu būs divas joslas uz ostas termināļiem - viena tiks novirzīta uz graudu termināli “LBT”, bet otra uz prāmju termināli “Terrabalt”. Tādējādi transporta plūsma uz abiem termināliem būs ērta un vienmērīga. Izbraukšana no ostas būs pa vienu joslu.”

 

Šobrīd noslēgušies ostas pievadceļa 1. posma asfaltēšanas darbi un uzklātas asfalta apakšējas kārtas. Ielas izbūve projektēta  atbilstoši plānotajai transporta plūsmas intensitātei un kravas automašīnu slodzēm. Latvijā būvprojektā paredzētais risinājums  parasti tiek pielietos lielceļu būvniecībā.  Arnis Mazalis, Liepājas SEZ pārvaldnieka vietnieks infrastruktūras jautājumos: “Būvējot ostas pievadceļu, izmantots vecais, reciklētais materiāls, kas ir likts ceļa pamatnē, tad seko ar cementu saistīta kārta un virsū asfalts. Projektējot ceļu rūpīgi tika ievērtētas slodzes, lai ceļš būtu kvalitatīvs un kalpotu ilgi.”.

 

Šogad plānots pārbūvēt ostas pievadceļu un uzklāt visā tā garumā asfalta apakšējās kārtas, bet nākamgad  uzklāt ceļa virskārtu un pabeigt labiekārtošanas darbus, izbūvējot gājēju ceļus un apgaismojumu. Jau rudenī projekta ietvaros Brīvostas ielā, blakus daudzdzīvokļu mājām paredzēts sākt būvēt 3,5 m augstu un 500 m garu sienu, kuras uzdevums būs slāpēt no autoceļa, dzelzceļa un daļēji no ostas nākošos trokšņus.

 

Kopējais rekonstruējamo autoceļu garums ir  ~2,7 km un tā ietvaros tiks veikti sekojoši darbi:

 

-       autoceļa pārbūve  no O. Kalpaka ielas līdz ostas caurlaidei Brīvostas ielā, kas paredz esošās brauktuves pārbūvi, gājēju ietves un apgaismojuma izbūvi, lietus ūdens savāšanas sistēmas ierīkošanu. Autoceļa posmā, kuram pieguļ dzīvojamo māju rajons tiks izbūvēta trokšņus slāpējoša siena apmēram 500 metru garumā.

 

-       ostas  iekšējā koplietošanas ceļa pārbūve no ostas caurlaides Brīvostas ielā līdz ostas caurlaidei Atslēdznieku ielā – brauktuves seguma atjaunošana, gājēju ietves un apgaismojuma izbūve, lietus ūdens savākšanas sistēmas ierīkošana, seguma nomaiņa 4 dzelzceļa pārbrauktuvēm.

 

-       Esošās brauktuves seguma atjaunošana, gājēju ietves un apgaismojuma izbūve, dzelzceļa pārbrauktuves seguma nomaiņa ceļa posmā no ostas caurlaides Atslēdznieku ielā līdz Raiņa ielai.

 

Projekta kopējās izmaksas, ietverot arī sliežu ceļu izbūvi, sasniedz 7 miljonus eiro, no kuriem aptuveni 4,8 miljonus piešķīrusi ES, bet pārējā summa ir Liepājas SEZ pārvaldes līdzfinansējums.

 

Fotogalerija aplūkojama te: https://www.flickr.com/photos/liepaja_lv/albums/72157709825442017

Video sižets ir te: https://www.youtube.com/watch?v=jrJctSLiAqI&feature=youtu.be

Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30