Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
SIA Lesjofors Springs LV rūpnīcas būvniecībā investē 6,5 miljonus eiro
01. augusts, 2019

Meldru/Dūņu ielas industriālajā teritorijā Liepājā norisinās «Lesjofors Springs LV» jaunās rūpnīcas būvniecība. Mērķis ir nākamā gada pirmajā pusē ražotni pārcelt no nomātām telpām uz savām.

 

Uzņēmums nodarbojas ar atsperu un dažādu mazgabarīta detaļu ražošanu. 

 

Jaunās rūpnīcas būvniecībā uzņēmums plāno investēt līdz 6,5 milj. eiro, izmantojot Liepājas SEZ piedāvātos atbalsta instrumentus būvniecībai un modernām tehnoloģijām. Jauno ražotni plānots nodot ekspluatācijā 2020. gada pavasarī.

 

«Lesjofors Springs LV» ir uzņēmums ar Zviedrijas kapitālu un Liepājā strādā jau kopš 2003.gada. Kā atzīst LSEZ SIA «Lesjofors Springs LV» direktors Ingars Jaunzems, pakāpeniski augot un attīstoties, vēlme pāriet no īrētām telpām uz savām ir bijusi jau vismaz kādus 5 gadus. Šoreiz bija veiksmīga apstākļu sakritība - jauni projekti, uzņēmējdarbību atbalstoša valsts nodokļu politika un uzņēmuma veiksmīga darbība pēdējos gados.

 

Pārcelšanās uz jaunajām ražošanas telpām nodrošinās efektīvāku darbu veikšanu, taču esošās produkcijas sortiments nemainīsies. Uzņēmums aktīvi investē jaunās un modernās iekārtās, tā veicinot izaugsmi. Pagaidām nodarbināto skaits uzņēmumā būtiski nemainīsies, jo procesu automatizācijas rezultātā tie paši darbinieki ar modernām iekārtām spēj izdarīt vairāk.

 

Izmantojot Liepājas SEZ likumā noteiktos atbalsta instrumentus, tai skaitā nodokļu atlaides, investējot jaunās tehnoloģijās un iekārtās, uzņēmums vērtē sevi kā efektīvāku un konkurētspējīgāku kā līdz šim.

 

Zviedru «Lesjofors» grupai piederošais uzņēmums nodarbojas ar atsperu un dažādu mazgabarīta detaļu ražošanu, kas paredzētas gan elektronikas precēm, gan dažādiem mehānismiem un iekārtām. Vairumā gadījumu saražotais kļūst par kādu daļu lielākā mehānismā. Katru mēnesi produkcija tiek piegādāta vairāk nekā 150 klientiem visā pasaulē, to vidū prece nonāk Brazīlijā, Vācijā, Indijā, Ķīnā, Skandināvijas valstīs.

 

Uzņēmumā strādā aptuveni 90 darbinieku.

 

SIA «Lesjofors Springs LV» 2018. gada darbības rezultāti:

 

Investīcijas – 1,1, milj. eiro

 

Apgrozījums – 5,8 milj. eiro t.sk. 80% eksports

 

Darbavietas – 90

 

Vidējā alga – 1 217,00 eiro

 

Nomaksātie nodokļi - ~700 tūkst. eiro

 

"Dienas Bizness"

 

Fotogalerija atrodama te: https://www.flickr.com/photos/liepaja_lv/albums/72157706848125365

Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30