Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Liepājas Jahtu ostā aktīva sezona
06. augusts, 2019

Liepājas Jahtu ostā šogad aktīva sezona – kopumā no aprīļa līdz augustam apkalpotas 285 jahtas, kas ir par 14 jahtām vairāk nekā pagājušajā gadā tādā pat laika periodā. Kā uzsver Liepājas Jahtu ostas vadītājs Kārlis Kints, vēl aktīvs noteikti būs augusts, bet kā rāda pieredze septembrī jahtu skaits samazinās, tomēr noteicošais ir laika apstākļi. 

 

Ar katru gadu Liepājas jahtu ostā ienāk arvien vairāk jahtu. Jahtu skaita pieaugums ir salīdzinoši neliels, bet stabils. Šogad īpaši dominē jahtas no Vācijas, Polijas, Lietuvas, bet vasaras vidū parādās vairāk jahtu no Skandināvijas valstīm – Zviedrijas un Somijas. 

 

Burāšanas sezona sākas aprīlī, jūnijs un jūlijs ir visaktīvākais laiks ceļošanai zem buras, atzīst Kārlis Kints un norāda, ka viena no Liepājas Jahtu osta priekšrocībām ir tas, ka tā atrodas pilsētas centrā un ērti ar kājām var izstaigāt visu Vecliepāju. Tāpat jahtsmeņi bieži meklējot iespēju nokļūt Karostā, jo ienākot Liepājas ostā nevar nepamanīt zeltītos  Karostas Svētā Nikolaja katedrāles kupolus, kas laistās saules staros. 

 

2018. gada sezonā Liepāju apmeklēja  359 jahtas, kas bija par 30 vairāk nekā gadu iepriekš.   "Mēs  kopā ar visām jahtu ostām Igaunijā un Latvijā piedalāmies lielākajās izstādēs -  Diseldorfa, Stokholmā un Helsinkos. Tas atmaksājas, jo redzam atdevi, kas rezultējas, ka atkal kāda jahta vairāk iegriežas Liepājas Jahtu ostā. Ļoti svarīgi ir iekļauties kopējā loģistikā, jo jahtsmeņi plānojot savus ceļojumus, izvēlas maršrutu - kurā ostā ienākt un uzkavēties kādu dienu. “Liepāja ir interesanta un patīk ceļotājiem, kas bieži vien arī izmanto citus transporta līdzekļus, lai nokļūtu Rīgā, bet savu jahtu uz pāris dienām atstāj Liepājā – tā esot ērtāk un izdevīgāk, bet pēc tam atgriežas uz turpina ceļojumu uz Klaipēdu Lietuvā vai Sāremu Igaunijā, stāsta Liepājas Jahtu ostas vadītājs Kārlis Kints.. 

 

 Īpaši interesanti esot parunāt ar cilvēkiem, kuri  jau  apmeklējuši Liepāju iepriekš. Viņiem ir kaut ko salīdzināt. "Tas notiek ļoti bieži. Un ļoti patīkami dzirdēt, ka acīmredzamas ir pārmaiņas, ka pilsēta kļūst skaistāka, sakoptāka. Iebraucēji to ļoti uzsver”, atzīst Kārlis Kints. 

 

Jūnijā Liepājā ieradās 110 jahtas, bet jūlijā - 119 jahtas,  un  kopumā Liepājas jahtu ostā gads solās būt veiksmīgs.

 

 Uzziņai:

 

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde Liepājas jahtu ostu savā pārvaldībā pārņēma 2015. gada maijā.

2018. gada sezonā Liepājas jahtu ostu apmeklēja 359 jahtas.

Liepājas Jahtu osta arī šogad ieguva vides un servisa kvalitātes simbolu – Zilo karogu.

Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30