Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Ukrainas delegācijas pieredzes apmaiņas vizīte Liepājā
08. augusts, 2019

8.augustā Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (turpmāk – LSEZ) pārvaldē pieredzes apmaiņas vizītē ieradās Ukrainas Konkurences padomes pārstāvji, kurus pavadīja Latvijas Republikas Finanšu ministrijas Komercdarbības atbalsta kontroles departamenta direktore Dace Berkolde. Vizītes ietvaros puses dalījās ar pieredzi valsts atbalsta jautājumos, tostarp pārredzamības prasību nodrošināšanā.

Kā norādīja Dace Berkolde, Komercdarbības atbalsta kontroles departamentam ir veiksmīga sadarbība ar LSEZ pārvaldi valsts atbalsta jautājumos. Ņemot vērā LSEZ pārvaldes kā atbalsta sniedzējinstitūcijas līdzšinējo pieredzi valsts atbalsta pasākumu īstenošanā un uzraudzībā, Ukrainas delegācijas vizītes programmā tika iekļauta tikšanās arī ar LSEZ pārvaldes pārstāvjiem, lai Ukrainas Konkurences padomes pārstāvji varētu izmantot LSEZ pārvaldes būtisko pieredzi un uzkrātās zināšanas, ieviešot valsts atbalsta pasākumus Ukrainā.

Vizītes ietvaros viesi tika iepazīstināti ar atbalsta instrumentiem, ko iespējams piemērot LSEZ teritorijā, apmeklēja Liepājas ostas un lidostas teritoriju, kā arī tikās ar LSEZ SIA “Vecās Ostmalas Biznesa Parks” pārstāvi.

Ukrainas delegācija Latvijā viesojās jau no š.g. 5.augusta, tiekoties ar Latvijas nozaru ministriju un Centrālās finanšu un līgumu un aģentūras pārstāvjiem. Vizītes mērķis bija iegūt pieredzi valsts atbalsta jautājumos, apgūstot labo praksi valsts atbalsta kontroles jautājumos vienā no Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Fotogalerija atrodama te: https://flic.kr/s/aHsmFVyUe6

Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30