Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Liepājas Biznesa centrs turpina attīstīties
14. augusts, 2019

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas valde, pēc iesniegto dokumentu izskatīšanas un izvērtēšanas, atbalstījusi Liepājas speciālās ekonomiskās zonas SIA “PUMAC LIEPAJA” ieguldījumu projektu Liepājas Biznesa centrā Kapsēdes ielā, pielāgojot telpas jaunas ražotnes vajadzībām.  Vēl šogad Liepājas Biznesa centrā ražošanu plāno uzsākt uzņēmums ar Vācijas kapitālu "FTS Baltic", kas ražos dažāda veida metāla sliežu elementus auto industrijai, elektrotehnikas un mēbeļu ražotājiem.

 

Kā uzsver Liepājas SEZ pārvaldnieks Jānis Lapiņš, vienmēr ar lepnumu esam runājuši par Liepājas Biznesa centru, kas 2004. gadā izveidots vecā gaļas kombināta teritorijā un neformāli pilda arī biznesa inkubatora funkcijas. “Jauni uzņēmumi novērtē Liepājas biznesa vides priekšrocības un veido savu ražotni industriālajos parkos, kas nodrošina nepieciešamās inženierkomunikācijas un servisu, ļaujot ātrāk uzsāk ražošanas procesu. Savukārt, kad uzņēmums stabili strādā un attīstās, tas būvē savu ražošanas ēku un atstāj nomātās telpas, dodot vietu citiem, jauniem uzņēmumiem. Spilgts piemērs – “Jensen Metal”.

 

 

Liepājas Biznesa centrā šobrīd mājvietu raduši 17 uzņēmumi, kas ik dienu ar darbu nodrošina 1100 liepājnieku. Liepājas Biznesa centra attīstītāja LSEZ SIA “PUMAC LIEPAJA”  pārstāvis Livars Vangovskis atzīst, ka tas ir normāls attīstības process, ka vienu nomnieku nomaina cits, un svarīgi, ka kopumā pilsēta iegūst gan jaunus uzņēmumus, gan jaunas ražotnes. “Tas ir tikai kompliments pilsētas uzņēmējdarbības videi un rada gan jaunas darbavietas, gan papildus nodokļu ienākumus pilsētas budžetā.”

 

 

LSEZ SIA “PUMAC LIEPAJA”  laika posmā no 2019.gada 15. augusta līdz 2020. gada 29.februārim  plāno pielāgot telpas jauna ražošanas uzņēmuma vajadzībām  par kopējo summu 450 000 EUR.

 

Sakārtotajās telpās vēl šogad Liepājas Biznesa centrā  ražošanu plāno sākt  Vācijas kapitāla uzņēmums "FTS Baltic".  Uzņēmuma vadītājs Renārs Griškevics   pastāstīja, ka notiek sagatavošanās process – darbinieku atlase, modernu ražošanas  iekārtu iegāde un citi darbi.  Līdz gada beigām "FTS Baltic"  plāno nodarbināt aptuveni 100 darbinieku, bet nākamajā gadā to skaitu palielināt līdz 200. Būšot nepieciešami visdažādākie speciālisti – gan vidējā līmeņa vadītāji, gan ierindas darbinieki.

 

"FTS Baltic" komplektēs un ražos dažāda veida metāla sliežu elementus autoindustrijai, mēbeļu un elektrotehnikas ražotājiem, tostarp tādiem pasaulē pazīstamiem zīmoliem kā "Mercedes", "Renault", "Siemens", "Bosch" u.c.

SIA "FTS Baltic" dibināts šā gada maijā, un tas pieder trīs Vācijas kompānijām. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 100 000 eiro, un tā ir pirmā ražotne ar Vācijas kapitālu, kas top Liepājā.

Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30