Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
LSEZ SIA “Ekers Stividors LP” iegulda vairāk nekā miljons eiro modernās tehnoloģijās
04. septembris, 2019

Liepājas SEZ kapitālsabiedrība “Ekers Stividors LP”, kas pārkrauj arī antracītu, veikusi apjomīgas investīcijas aptuveni 1 milj. eiro apjomā, iegādājies modernu iekraušanas iekārtu - slēgtu konveijeru ar putekļu nosūkšanas iekārtu jeb aspirācijas sistēmu.  Tāpat uzņēmums iegādājies arī vēl otru automašīnu - putekļsūcēju un papildu laistīšanas iekārtu.

 

Lielākā kravu grupa Liepājas ostā ir beramkravas: lauksaimniecības produkcija, celtniecības materiāli un pēdējos gados -  arī bagātinātās antracīta ogles. Ikvienas kravu grupas apstrādei ir nepieciešama atļauja no Vides valsts dienesta, kas stingri nosaka atļautā piesārņojuma daudzumu un izplatību, kas  jāievēro ikvienam Liepājas ostā strādājošajam uzņēmumam.

 

Kā uzsver LSEZ SIA “Ekers Stividors LP” projektu koordinators GUNTIS ČUKURS, uzņēmums cenšas  izdarīt visu iespējamo, lai putekļi neizplatītos, un tie arī neizplatās, bet paliek šeit – termināla teritorijā. “Strādājam, lai nodrošinātu putekļu savākšanu. Ieguldījumi modernā pārkraušanas konveijerā, laistīšanas iekārtās un putekļu savākšanas iekārtās dod rezultātu.   Mums ir svarīgi parādīt kā strādājam, lai viedoklis netiek balstīts uz sākotnējo darbību, kad paši bijām jauni un nepieredzējuši antracīta kravas apstrādē”

 

Ar jauno iekraušanas konveijeru putekļi tiek savākti un nenonāk apkārtējā vidē ārpus termināla. Kuģī stundas laikā ar to var iekraut 450 tonnas kravas. LSEZ SIA “Ekers Stividors LP” tehniskais direktors OĻEGS VONOGS norāda, ka slēgtā līnija ir aprīkota ar aspirācijas sistēmu. Katrs filtrs nodrošina līdz 3000 m3/stundā gaisa plūsmas attīrīšanu. Filtri pašattīrās, kas nozīmē, ka tie sakrāj iekšā putekļus un kādā brīdī, vadot iekšā spiedienu, tie attīrās, putekļi nokrīt uz konveijera un iet tālāk uz kuģi. Tādējādi putekļi nenonāk gaisā. LSEZ SIA “Ekers Stividors LP” pārkrauj visdažādākā veida kravas, tajā skaitā antracītu, kas nav ogles. Antracīts ir augstas kvalitātes materiāls, kuru izmanto metalurģijā.

 

Bez slēgtās iekraušanas līnijas LSEZ  SIA “Ekers Stividors LP” iegādājies vēl vairākas iekārtas piesārņojuma mazināšanai, piemēram, jau otro automašīnu – putekļusūcēju, sniega pūtēju un kravas laukuma laistīšanas iekārtas, kopumā investējot aptuveni 70 tūkstošus eiro. LSEZ  SIA “Ekers Stividors LP” uzstādījusi arī savu meteo staciju, kurā online režīmā redzami faktiskie laika apstākļi. Visi darbi tiek plānoti un notiek pēc stingra darba grafika, atbilstoši laika apstākļiem – gan iekraušanas darbi, gan uzkopšanas darbi. 

 

Arī jaunajā multifunkcionālajā terminālā “Karosta LP”, kas atrodas Karostas kanāla ziemeļu pusē, ostas 9. piestātnē, antracīta ogles būs viens no kravu veidiem, un arī tur uzstādīs nepieciešamās iekārtas, lai varētu samazināt putēšanas risku līdz minimumam.

 

Pieaugot kravu apjomam Liepājas ostā, LSEZ pārvalde strādā, lai samazināt ostas darbības ietekmi uz apkārtējo vidi, jo nav noslēpums, ka, kraujot, piemēram, beramkravas, rodas putekļi, bet kraujot konteineru tipa kravas - dzirdami trokšņi un tml. Jau septembra beigās ostas teritorijā un tās tuvumā plānots izvietot vairākas mēriekārtas, ar kuru palīdzību regulāri tiks sekots līdzi, vai ostas uzņēmumu darbības sekas, piemēram, putekļi, nepārsniedz MK noteiktās normas.

 

KASPARS POŅEMECKIS - Liepājas SEZ pārvaldes Drošības, aizsardzības un vides daļas vadītājs:

“Veiksim ne tikai to, ko nosaka standarti, bet arī tādu gaisa piesārņojuma daļiņu mērīšanu, kas vairāk ietekmē iedzīvotājus, kā arī skaņas mērījumus. Online režīmā būs cilvēks, kurš 24 h diennaktī sekos līdzi jebkurām izmaiņām. Konstatējot izmaiņas, tiks nosūtīta ekipāža, lai saprastu cēloni – vai tas ir kravas dēļ vai kā cita. To  visu laiku kontrolēsim.”

 

Jau tagad – pirms minēto mērierīču uzstādīšanas, Liepājas ostas darba ietekme uz apkārtējo vidi nepārtrauktā diennakts režīmā tiek kontrolēta gan no SEZ pārvaldes, gan Valsts Vides dienesta Liepājas reģionālās vides pārvaldes puses.  Liepājas SEZ pārvalde šoruden plānotā mērierīču tīkla datus apsolījusi padarīt pieejamus arī Liepājas reģionālajai vides pārvaldei, tātad arī turpmāk ostas darbības ietekme uz apkārtējo vidi tiks kontrolēta kopīgiem spēkiem un jau citā līmenī.

 

Vairāk foto meklējat te: https://www.flickr.com/photos/liepaja_lv/albums/72157710484701566

Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30