Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Liepāja sāks gatavoties milzīgu kruīzu kuģu uzņemšanai
16. oktobris, 2019

Saņemts oficiāls apstiprinājums, ka nākamā gada 4.augustā Liepājā plāno piestāt divi kruīza kuģi, kas uz šejieni atvedīs ap pusotru tūkstoti ārvalstu tūristu, apstiprināja Liepājas SEZ Biznesa attīstības un mārketinga daļas vadītājs Gatis Ginters.

 

Iecerēts, ka mazāka izmēra – līdz 140 metru garais – kuģis, ar kuru pa Baltijas jūru ceļos ap 300 pasažieri, piestās Tirdzniecības kanālā.

 

Savukārt brīvostā pie uzņēmuma "Dan Store" apsaimniekotās teritorijas pietauvosies tik liels kruīza kuģis, kāds Liepājā līdz šim neesot redzēts, proti, 224 metrus garš – par 24 metriem garāks nekā kuģis "Saga Sapphira", kas Liepāju apciemoja 2018. gada augustā.

 

"Šis kuģis ir nupat pārbūvēts, uz tā būs gandrīz 1300 pasažieru – gandrīz divas reizes vairāk nekā uz kruīza kuģa, kas Liepājā piestāja pagājušogad," sacīja G. Ginters.

 

Ņemot vērā, ka vienā dienā tik liels ārvalstnieku pieplūdums Liepājā nav ikdienišķs notikums, pilsētai tam nepieciešams pienācīgi sagatavoties, sadarbojoties ar pašvaldību, tās iestādēm, uzņēmējiem, tūrisma jomas pārstāvjiem, amatniekiem utt.

 

"Uz to, kā mēs sevi parādīsim kruīza kompānijām un pasažieriem, varētu balstīties tālākās veiksmes Liepājai kā kruīza kuģu galamērķim. Jo mums jau ir pasūtījumi un pieprasījumi arī uz 2021. gadu, kad kruīza kuģu skaits varētu būt vēl lielāks nekā šie divi kuģi. Taču vispirms mums sevi labi jāparāda nākamgad," atzīmēja SEZ pārstāvis, aicinot visus, kas darbojas viesmīlības nozarē un citās tūristu apkalpojošās jomās, to skaitā suvenīru tirgotājus, mobilizēties un nākt klajā ar savām idejām, kā arī piedāvājumiem.

 

Paredzēts, ka Liepājā kuģi piestās rīta pusē un dosies prom tās pašas dienas vakarā.

 

Tūristu sagaidīšanas organizēšanai un darbu koordinēšanai tiks veidota darba grupa.

 

Vairāk lasiet: www.liepajniekiem.lv

Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30