Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Izbūvē jaunu brauktuvi transporta plūsmai uz un no prāmju termināļa
19. decembris, 2019

Liepājas SEZ stividorkompānija "Terrabalt" īstenojusi apjomīgu investīciju projektu, ar mērķi veicināt prāmju satiksmes attīstību. Izbūvēta jauna brauktuve transporta plūsmai uz un no prāmju termināļa, kā arī veikti citi darbi drošības uzlabošanai.

 

"Terrabalt" valdes loceklis Āris Ozoliņš pastāsta, ka iepriekš bija tikai viens ceļš iebraukšanai terminālī un izbraukšanai no tā, kas radīja transporta sastrēgumus. Tagad izbūvēta jauna brauktuve un izveidota satiksmes riņķveida kustība, lai transportu plūsma būtu raitāka.

 

Ceļu izbūvēja SIA "CTB", tikmēr vēl vairāki uzņēmumi piesaistīti citu darbu veikšanai termināļa teritorijā. Kopumā šajos darbos iegultīts "mazliet mazāk par pusmiljonu eiro".

"Tas ir komplekss projekts, jo izbūvēts ne tikai ceļš, bet arī izveidots jauns apsardzes postenis, barjeras, uzstādīta vismodernākā videonovērošanas sistēma un kopumā teritorijā izvietotas vairāk nekā 50 novērošanas kameras. Priekš mums tas ir ļoti apjomīgs projekts, kas savienojas ar līdzās esošo ostas autotransporta pievadceļu, ko rekonstruēja SEZ pārvalde. Ja nebūtu rekonstruēta Brīvostas iela, tad arī mums nebūtu jēga būvēt jaunu ceļu," klāsta Ā. Ozoliņš.

 

"Terrabalt" nākamais uzdevusm ir piesaistīt jaunus pārvadātājus. "Vēlamies paplašināt sadarbību ar kompniju "Stena Line", attīstot prāmju satiksmi, taču tiks uzrunāti arī citi prāmju operatori," norāda "Terrabalt" valdes loceklis.

 

Viņš skaidro, ka stividorkompāniju interesē apkalpot prāmju satiksmi, kas Liepāju savienotu ar Dienvidzviedrijas reģionu, kurā aktīvi darbijas Latvijas holdings "UPB".

"Uzskatu, ka bez grūtībām dienā varam apkalpot divus prāmjus," saka Ā. Ozoliņš, piebiltot, ka prāmji var piestāt arī terminālim līdzās esošajā 50. piestātnē, kur pašreiz slejas šķeldas kalni.

Šobrīd "Terrabalt" apkalpo prāmju līniju, kas savieno Liepāju ar Travemindi Vācijā. Šajā maršrutā kursē divi prāmji, kas no mūsu ostas attiet piecas reizes nedēļā.

Jaunā ceļa atklāšanā piedalījās SEZ pārvaldes vadība, būvnieki, "Terrabalt" sadarbības partneri, Valsts Robežsardzes, Latvijas Jūras administrācijas pārstāvji un citi viesi.

 

"Kurzemes Vārds"

Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30