Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
17.martā prāmi no Vācijas Liepājās ostā sagaidīs mediķi u.c. atbildīgie dienesti
16. marts, 2020

Liepājas ostā 17.martā ap pusdienlaiku ienāks prāmis ”Stena Gothica” no Travemindes ar 71 pasažieri un kravām. Visus atbraukušos Liepājas ostā vispirms sagaidīs Neatliekamā palīdzības dienesta un Centrālās laboratorijas mediķi, lai katram, kurš nokāps no kuģa, pārbaudītu veselību un veiktu arī COVID-19 testus. Liepājas ostas pasažieru termināls būs slēgts sagaidītājiem un nejaušiem ienācējiem, lai mazinātu infekcijas risku un izvairītos no liekiem kontaktiem starp cilvēkiem. Pašlaik uz kuģa notiek pasažieru aptauja, un tiek noskaidrots, no kurienes katrs ir, un kā katrs plāno ceļot tālāk.

 

Aptaujas rezultāts pašvaldībai būs zināms otrdienas rītā. Ja starp atbraucējiem būs liepājnieki, kuriem nebūs sava personiskā transporta vai ja viņiem nebūs sagaidītāju ar personisko transportu, pašvaldība viņiem būs sagādājusi atsevišķu transportu, lai aizvestu mājās, un lai šiem cilvēkiem nav jālieto sabiedriskais transports.

 

Savukārt, ja atbraucēji, kuriem nav sava transporta, būs citu pašvaldību iedzīvotāji, tad Liepājas pašvaldība sazināsies ar šo pasažieru pašvaldībām, lai organizētu viņiem nokļūšanu mājās, neizmantojot sabiedrisko transportu. Nepieciešamības gadījumā pilsēta piedāvās arī vietu karantīnai.

 

Informācijai -

Uz prāmja atrodas 71 pasažieris, viņu vidū lielākoties kravu pārvadājumu šoferi, tikai vienpadsmit pasažieru bez sava auto.

 

Jau ziņots, ka valdība ir aizliegusi starptautiskos pasažieru pārvadājumus Latvijā kopš otrdienas, 17. marta. Satiksmes ministrs Tālis Linkaits, kuram valdība ir devusi pilnvaras šajā aizliegumā izdarīt izņēmumus atkarībā no pieprasījuma, ir atļāvis ostā ienākt šim prāmim ar pasažieriem, Latvijas iedzīvotājiem.

 

Latvijā netiek pārtraukti starptautiskie kravu pārvadājumi, līdz ar to arī kravu pārvadājumu šoferi darbu turpina.

Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30