Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Sagaidot no Vācijas prāmi, valsts un pašvaldības atbildīgās institūcijas ostā veic papildus drošības pasākumus
17. marts, 2020

Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtas situāciju, lai ierobežotu #Covid19 tālāku iespējamu izplatību, Liepājas pilsēta un Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde, iesaistot valsts un pašvaldības atbildīgās institūcijas ir noteikusi papildus drošības pasākumus prāmja ienākšanai Liepājas ostā.

 

Šodien, 17. martā Liepājas ostā ienāca '

"Stena Line" prāmja līnijas prāmis Trāveminde - Liepāja. Kopumā uz prāmja atradās 91 pasažieris, no kuriem 28 bija kravas automašīnu vadītāji, bet pārējie pārvietojās ar vieglajām automašīnām vai uz savu dzīvesvietu tika nogādāti ar pašvaldības nodrošinātu transportu.

 

Prāmja operators "Stena Line" veica pasažieru apzināšanu un informēšanu pārbrauciena laikā uz prāmja, lai noskaidrotu tālāko pārvietošanās maršrutu un izskaidrotu esošo situāciju. Visi pasažieri ar savu parakstu apliecināja, ka nekavējoties atgriezīsies savā dzīvesvietā un ievēros noteikto 14 dienu karantīnu.

 

Prāmja pasažierus Liepājas ostā sagaidīja Valsts Robežsardzes darbinieki. Pasažieri, kuri nebrauca ar savu transportlīdzekli vai brauca ar vieglo transporta līdzekli, tika pavadīti uz robežkontroles ēku, kur Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) un Centrālās laboratorijas darbinieki veica testus uz Covid -19. Savukārt kravas automašīnu vadītājiem bija jārīkojas atbilstoši MK 2020. gada 13.marta rīkojuma Nr.104 4.12.3. punktam, kas nosaka ka transporta pārvadājumu pakalpojumu sniedzēju darbinieki var turpināt ceļu, ja viņiem nav novērojamas akūtas elpošanas ceļu infekcijas pazīmes un viņi nav atzīti par kontaktpersonām, ja paši vien to nevēlas.

 

Kopumā NMPD un Centrālās laboratorijas darbinieki veica testus 65 cilvēkiem – visiem pasažieriem, kas ceļoja bez autotransporta vai ar vieglo automašīnu (63) un diviem kravas automašīnu šoferiem, kuri izteica tādu vēlmi.

 

Pastiprinātas drošības apstākļos Liepājas ostā arī turpmāk sagaidīs prāmjus, kas veic regulāros reisus no Trāvemindes (Vācijā).

Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30