Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Atbalsta Liepājas Jahtu ostas modernizāciju
15. maijs, 2020

Liepājas SEZ  valde šā gada 14. maijā pieņēma lēmumu par projekta “Jahtu ostas infrastruktūras būvniecība 1. kārta” būvdarbu veikšanu un nolēma slēgt līgumu par būvprojekta īstenošanu ar SIA “RERE MEISTARI”. Līguma summa 569 265,04 EUR, neskaitot pievienotās vērtības nodokli. Projekts tiek īstenots  INTEREG Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas (EST-LAT 55), projekta “Uzlabota jahtu ostu infrastruktūra un ostu tīkla attīstība Igaunijā un Latvijā” ietvaros.

 

Projekta ietvaros paredzēta jahtu centra ēkas būvniecība, kurā tiks izvietots birojs, apmeklētāju dušas, tualetes un veļas mazgātava, esošās piestātnes Nr.80.;81 rekonstrukcija un aprīkošana un jaunu peldošo piestātņu (pontonu) iegādi un uzstādīšanu. Tāpat plānots uzstādīt nožogojumus noejai uz peldošajām piestātnēm  un uzstādīt videonovērošanas sistēmu, uzlabojot vispārējo drošības līmeni jahtu ostā un bezmaksas Wi-Fi  nodrošinājumu visā jahtu ostas teritorijā.

 

Jau tuvākajā laikā plānots noslēgt līgumu ar SIA “RERE MEISTARI” par būvniecības uzsākšanu, saskaņā ar Liepājas SEZ pārvaldes izsludināto iepirkumu, kurā  SIA “RERE MEISTARI”  piedāvājum atzina par saimnieciski visizdevīgāko ar viszemāko cenu, pārbaudot iesniegtā piedāvājuma atbilstību un nosacījumu izvēli atbilstoši izsludinātajam konkursam.  

 

 

Ar katru gadu Liepājas jahtu ostā ienāk arvien vairāk jahtu. Jahtu skaita pieaugums ir salīdzinoši neliels, bet stabils. 2019. gadā dominēja jahtas no Vācijas, Polijas, Lietuvas, bet vasaras vidū parādījās vairāk jahtu no Skandināvijas valstīm – Zviedrijas un Somijas. 

 

Viena no Liepājas Jahtu osta priekšrocībām ir tā, ka tā atrodas pilsētas centrā un ērti ar kājām var izstaigāt visu Vecliepāju. Tāpat jahtsmeņi bieži meklē iespēju nokļūt Karostā, jo ienākot Liepājas ostā nevar nepamanīt zeltītos Karostas Svētā Nikolaja katedrāles kupolus, kas laistās saules staros. 

 

Liepājas Jahtu ostas vadītājs Kārlis Kints apliecina, ka Jahtu skaits pēdējos gados ir līdzīgs  ar pozitīvu dinamiku – katru gadu jahtu skaits pieaug, tomēr grūti prognozēt kā tas būs šogad un kā jahtsmeņu tradīcijas un ceļotprieku ietekmēs Covid-19 pandēmija un tās radītie ierobežojumi.  

 

Arī šogad gatavojoties jaunajai jahtu sezonai Liepājas Jahtu ostas pārstāvji piedalījās vairākās izstādēs, kas tāpat kā iepriekš ir rezultējies un  atkal kāda jahta vairāk iegriežas Liepājas Jahtu ostā. Liepājas Jahtu ostas vadītājs Kārlis Kints uzsver, ka ļoti svarīgi ir iekļauties kopējā loģistikā, jo jahtsmeņi plānojot savus ceļojumus, izvēlas maršrutu - kurā ostā ienākt un uzkavēties kādu dienu. 

 

 

Uzziņai:

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde Liepājas jahtu ostu savā pārvaldībā pārņēma 2015. gada maijā.

Liepājas jahtu ostu 2016. gada sezonā apmeklēja 326 jahtas, 2017. gadā 327 jahtas, 2018. gadā 359 jahtas, bet 2019. gadā 370 jahtas.

Liepājas Jahtu osta arī līdz šim varēja lepoties ar vides un servisa kvalitātes simbolu – Zilo karogu.

Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30