Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Liepājas SEZ piedalās Ventspils Brīvostas rīkotajā diskusijā par ostu pārvaldību Latvijā
07. jūlijs, 2020

7.jūlijā Ventspils brīvostas pārvalde rīkoja diskusiju par ostu pārvaldību Latvijā, uz ko bija aicinājusi arī Liepājas SEZ valdes locekļus.

 

Liepājas SEZ valdes loceklis, Liepājas ostas nomnieku asociācijas pārstāvis Āris Ozoliņš: "Tas ir ļoti pozitīvi, ka Liepājas SEZ pārvaldībā sinerģijā strādā valsts, pašvaldība un uzņēmēji. Tieši tas ir noteicošais faktors, kas veicinājis Liepājas reģiona ekonomisko attīstību, radot jaunas darbavietas ar konkurētspējīgu atalgojumu, kas nodrošina stabilus nodokļu ieņēmumus valsts budžetā ar pozitīvu pieaugumu ik gadu. Mums kā uzņēmējiem ir svarīga stabilitāte un skaidri darbības nosacījumi ilgtermiņā.

 

Esošais pārvaldības modelis to nodrošina, bet runas par tā maiņu rada nedrošību un apdraud investīciju piesaisti.

 

Visiem ir skaidrs, kas ir pārvalde - authority un kādas ir tās funkcijas (Landlord) kā vienas pieturas aģentūrai.

 

 

Liepājas stāsts ir atšķirīgs. Liepājā osta jau 23 gadus ir svarīga, bet salīdzinoši neliela daļa no Liepājas SEZ, kas kā reģiona ekonomiskās attīstības instruments pēc uzņēmēju inicatīvas ar valsts un pašvaldības atbalstu tika radīta 1997.gadā un aizņem 2/3 no Liepājas pilsētas. Šo gadu laikā LSEZ veidojusies kā vienota ekonomiskā ekosistēma, kuras galvenais uzdevums ir veicināt jaunu uzņēmumu un darbavietu veidošanos.

Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30