Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Svinīgi atklāts Liepājas Digitālo inovāciju parks
19. augusts, 2020

Svinīgi atklāts Liepājas Digitālo inovāciju parks un to dibināja Liepājas dome, Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde, UPB holdings un Sense Media. Projekta galvenais mērķis ir veicināt jaunu modernu tehnoloģisko procesu izstrādi un inovatīvu tehnoloģiju  ieviešanu visdažādākās uzņēmējdarbības nozarēs sākot no ražošanas līdz pat pakalpojumu sniegšanai, kā arī pilnveidot sabiedrības digitālās prasmes.   

 

AGATE AMBULTE, ''Digitālo Inovāciju parka'' valdes locekle

''Tas ir loģisks turpinājums visām aktivitātēm, kas jau līdz šim notika Liepājā divu gadu garumā Liepājas tehnoloģiju kopiena ir bijusi ārkārtīgi aktīva un šis ir nākamais loģiskais solis noformēt to visu oficiāli ar fantastisku dibinātāju atbalstu.'' 01:32 ''Šī organizācija ir profesionāli veidota, lai rastos vairāk profesionāļu, lai būtu lielāki palīgi uzņēmumiem.

 

Liepājā darbojas vairāk nekā 80 informāciju un tehnoloģiju uzņēmumi, kas izstrādā modernas IT tehnoloģijas visdažādākajām nozarēm – apstrādes rūpniecībai, projektēšanai un būvniecībai un citām.  5 no 8  Liepājas vidusskolām  ir Interneta un tehnoloģiju apmācību virzieni, Liepājas valsts tehnikumā ir divi IT virzieni, savukārt Liepājas Universitāte piedāvā studēt inženierzinātnes un programmēšanu. 

 

 

ULDIS SESKS, Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks

 ''Priekš Liepājas tā labā ziņa ir tāda, ka nav svarīgi kur viņš šajā programmēšanas procesā atrodas – Londonā programmē, vai Minskā vai Rīgā. Liepāja ne ar ko nav sliktāka. Te ir labāka un ērtāka dzīves vide un visām šīm informācijas tehnoloģijām pieejamās infrastruktūras ir labā kvalitātē. ''

 

Viens no Liepājas Digitālo inovāciju parka dibinātājiem ir Liepājas Speciālā Ekonomiskā zonas pārvalde. Lai arī ierasti tiek domāts, ka ražošanas uzņnēmumi, ostas darbība ir robusta, pēdējo gadu laikā tehnoloģiskie procesi kļūst arvien modernāki, izmantojot inovatīvas metodes un arvien lielāku daļu procesu veic viedie programēšanas risinājumi, tas arī veicinājis jaunu uzņēmumu ienākšanu pilsētā un industriālo parku attīstību.

 

 

ULDIS HMIEĻEVSKIS, LSEZ pārvaldnieka vietnieks

 ''Procesi kļūst aizvien sarežģītāki, tehnoloģijas kļūst sarežģītākas un arī prasības pret tiem cilvēkiem, kas ar to var nodarboties – pieaug. Šī ir ceturtā industriālā revolūcija. Viss ko Liepājā saražo ir jāspēj pacelt augstākā līmenī. Tur nepieciešamas zināšanas, kas nebija aktuālas pirms gadiem 20, 30.

 

Tas ir svarīgi, gan programmējot jaunus produktus, gan apgūstot jaunas tehnoloģijas, kas padarītu darba procesu daudz ātrāku. Tādējādi visas Liepājas kompetence tiktu pacelta vēl augstākā līmenī, kas dotu nākamo grūdienu pilsētas labklājībai. Digitālo inovāciju parka un šādu tehnoloģiju attīstība ir svarīga arī skatoties uz vienu no lielākajiem Liepājas pilsētas mērķiem – bijušā Liepājas Metalurga teritorijā izveidot zaļāko un inovatīvāko industriālo parku Eiropā, taču tas jau būtu tuvākās desmitgades izaicinājums un Digitālo inovāciju parks noteikti ir viens no pirmajiem soļiem šī mērķa sasniegšanai.

 

Atgādinām, ka uzņēmumi vai speciālisti, kuriem ir interese iestāties Digitālo inovāciju parkā ir aicināti to darīt mājaslapā digip.lv.

Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30