Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Liepājas SEZ kapitālsabiedrība “Caljan” nodod ekspluatācijā jaunu rūpnīcu
18. septembris, 2020

Šā gada 17.septembrī Liepājas pašvaldības Būvvaldes komisija pieņēma ekspluatācijā SIA LSEZ “Caljan” jaunās ražošanas un biroja ēkas Brīvības ielā 142A.

 

Jaunā ražotne izbūvēta vietā, kur agrāk bija “Liepājas Metalurga” mehāniskais cehs. “Caljan” investīcijas būvniecībā un modernajās tehnoloģiskajās iekārtās sasniedz ~10 milj. eiro.  Jaunās ražošanas telpas ļaus uzņēmumam dubultot ražošanas jaudu un radīt jaunas darbavietas. Plānots, ka ražošana jaunās  telpās tiks uzsākta jau oktobrī.

 

“Caljan” bijušo “Liepājas Metalurga“ mehānisko cehu iegādājās 2018.gada vasarā, kā pastāstīja uzņēmuma izpilddirektors Gatis Dradeika darījumu, savas darbības 13 gadu laikā uzņēmums Liepājā ir pāraudzis esošo telpu apjomu Liepājas biznesa centrā Kapsēdes ielā. “Jau kādu laiku pētījām iespējas Liepājā uzcelt pašiem savu rūpnīcu, kas būtu pielāgota tieši mūsu specifiskajām vajadzībām gan  izmēru, gan telpu plānojuma ziņā. Novērtējot vecā “Liepājas Metalurga” mehāniskā ceha priekšrocības, nolēmām to iegādāties un pārbūvēt – tam ir izdevīga atrašanās vieta, pieejama nepieciešamā infrastruktūra, kā arī ēkas konstrukcijas ir ļoti labā stāvoklī.”

 

2019.gada augustā SIA LSEZ “Caljan” noslēdza divus ieguldījumu līgumus ar Liepājas SEZ pārvaldi par kopējo summu 9 milj. eiro un līgumu par apbūves tiesībām nekustamajam īpašumam Brīvības ielā 142A, Liepājā un uzsāka ražotnes būvniecību. Jauno rūpnīcu projektēja arhitektu birojs “A-Projekts” arhitektes Agites Lieģes vadībā, bet būvniecība tika uzticēta SIA “Bukoteks”. Kā atzina “Caljan” izpilddirektors Gatis Dradeika, būvniecība noritējusi stingri ievērojot laika grafiku un iekļaujoties plānotajos finanšu resursos, uzsverot, ka bijis prieks strādāt ar profesionāliem, kas atbildīgi projektējuši, būvējuši un veikuši būvuzraudzību un autoruzraudzību. Tuvāko divu nedēļu plānot, daļēji pārtraucot ražošanas procesu, pārcelties uz jaunām telpām, lai jau oktobrī varētu strādāt ar pilnu jaudu jaunās telpās.

 

No 2006.gada līdz šim “Caljan” Liepājā strādāja nomātās telpās Liepājas Biznesa centrā Kapsēdes ielā. Uzņēmums ražo specializētus konveijerus loģistikas nozarei, no kuriem lielākā daļa ir teleskopiskie konveijeri pasta sūtījumiem. Viens no lielākajiem klientiem ir ASV kompānija “Amazon”, bet esot grūti nosaukt vietu pasaulē uz kuru netiek eksportēti Liepājā ražotie konveijeri. Ja sākotnēji ražošana bija veidota ar jaudu, lai saražotu 30 konveijerus mēnesī, šobrīd tiek saražoti 110 un pieprasījums aug. Jaunās ražotnes maksimālā jauda ir aptuveni 3000 konveijeri gadā.  

 

SIA LSEZ “Caljan” nodrošina pilnu procesu no konveijeru projektēšanas līdz gatavam produktam, 99,54% no visas saražotā tiek eksportēts. Galvenie eksporta virzieni ir Eiropas Savienība un ASV.

 

Uzņēmums šobrīd nodarbina 250 liepājniekus. Līdz ar darbības uzsākšanu jaunajās ražošanas telpās Brīvības ielā un ražošanas apjomu palielināšanu darbavietu skaits pieaugs. Uzņēmuma vadītājs arī uzsvēris, ka uzņēmums Liepājā jūtas komfortabli, novērtējot biznesa vides kvalitāti un stabilās metālapstrādes un mašīnbūves tradīcijas. “Ir izveidojusies ļoti veiksmīga un produktīva sadarbība ar Liepājas SEZ pārvaldi. Mehāniskā ceha iegādes process nebija viegls, un LSEZ pārvaldes atbalsts un aktīva līdzdarbošanās mums ļoti palīdzēja.”

 

Uldis Hmieļevskis, LSEZ pārvaldnieka vietnieks attīstības jautājumos: “Pirmā jaunā rūpnīcas ēka bijušā Metalurga teritorijā ir nodota ekspluatācijā! Pagājuši divi gadi un septiņi mēneši kopš tā brīža, kad pirmo reizi “Caljan” vadībai parādījām bijušā “Liepājas Metalurga“ mehāniskā ceha ēku. Toreiz nebija viegli – uzdrīkstēties ticēt, ka šajā teritorijā var darīt arī ko citu, ne tikai kausēt metālu, un pierādīt to arī citām iesaistītajām pusēm. Ceļš līdz šai jaunajai rūpnīcai bija grūts, bija jāpārvar daudz šķērsļu, bet rezultāts iepriecina – tapusi gaiša, mūsdienīga, skaista ražošanas ēka, kura labi redzama, iebraucot Liepājā. Šī ir pirmā rūpnīca bijušā Metalurga teritorijā, kurai sekos nākamās!”

 

LSEZ pārvalde aktīvi turpina strādāt, lai īstenotu nodomu par Liepājas Industriālā parka izveidi saskaņā ar 2018. gada 23. augustā noslēgto nodomu protokolu, kuru noslēdza Ekonomikas ministrija, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Liepājas pilsētas dome, Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde, un 2019. gada  25. septembrī noslēgto pirkuma līgumu, ar kuru Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde iegādājās 10 nekustamos īpašumus bijušajā “Liepājas Metalurga” teritorijā no AS “Citadele Banka” un SIA “Hortus RE” ar kopējo platību 60,6 hektāri. Apvienojot ar jau esošajiem pašvaldībai piederošajiem zemes gabaliem, kopējā Liepājas Industriālā parka platība sasniegs 120 hektārus.

 

Uzziņai:

2019.gadā SIA LSEZ “Caljan” nodarbināja 162 darbiniekus, strādāja ar 22, 9 milj. eiro apgrozījumu, eksportējot 99,54 % no saražotās produkcijas. Nodokļos SIA LSEZ “Caljan” 2019.gadā samaksāja 1,36 milj. eiro. 2019.gadā uzņēmums investējis 94 253,81 eiro t.sk. 48 311,81 eiro modernajās tehnoloģijās.

Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30