Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
LSEZ pārvalde nodod ekspluatācijā Liepājas Jahtu ostu
07. decembris, 2020

Šā gada 4.decembrī Liepājas pašvaldības iestādes Būvvaldes komisija pieņēma ekspluatācijā  izbūvēto Liepājas SEZ pārvaldes Jahtu ostu. 

 

Kā uzsver Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieks Jānis Lapiņš, ir prieks, ka atkal viena piestātne ostā ir sakārtota – droša, moderna un ieguvusi glītus vaibstus. “Šodien pavisam droši varam lepoties  ar modernu Jahtu ostu pilsētas centrā, kas varēs uzņemt līdz pat 50 jahtām un priecēs ne tikai liepājniekus, bet arī pilsētas viesus, jo īpaši jahtsmeņus.”

 

Liepājas Jahtu ostas modernizācija un būvniecība bija ilgi gaidīts un ļoti nepieciešams projekts, lai Liepājā jahtsmeņiem piedāvātais serviss neatpaliktu no citām Baltijas jūras jahtu ostām. Ir izbūvētas peldošās piestātnes vismaz 50 jahtām un uzstādīts nožogojumus noejai uz tām. Nozīmīgs ieguvums ir arī moderna  servisa ēka, kurā būs vienuviet birojs, apmeklētāju dušas, tualetes un veļas mazgātava, kā arī citi nepieciešamie pakalpojumi. Tāpat ir uzstādīta videonovērošanas sistēma, uzlabojot vispārējo drošības līmeni, un bezmaksas Wi-Fi nodrošinājumu visā jahtu ostas teritorijā.

 

Atgādināsim, LSEZ valde šā gada 14.maijā pieņēma lēmumu par projekta “Jahtu ostas infrastruktūras būvniecība 1.kārta” būvdarbu veikšanu un nolēma slēgt līgumu par būvprojekta īstenošanu ar SIA “RERE meistari”. Līguma summa ir 569 265,04 EUR, neskaitot pievienotās vērtības nodokli. Projekts tika īstenots INTEREG Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas (EST-LAT 55), projekta “Uzlabota jahtu ostu infrastruktūra un ostu tīkla attīstība Igaunijā un Latvijā” ietvaros.

 

LSEZ pārvaldes Drošības, aizsardzības un vides daļas vadītājs Kaspars Poņemeckis atzīst, ka jaunizbūvētā Jahtu osta ļaus strādāt jaunā, augstākā līmenī. Viens posms noslēdzas un sākas pilnīgi jauns. “Beidzot mums būs jahtu ostas servisa ēka, kur apmeklētāji varēs aprunāties, izmazgāt veļu, uzzināt par vietām, ko Liepājā apskatīt. Pati piestātnes infrastruktūra pilnībā sakārtota, būs elektrība, ūdens un drošība.”

 

Pie stacionārajām un peldošajām piestātnēm vienlaikus varēs noenkuroties aptuveni 50 jahtas. Pie piestātnēm uzstādīti slēdzami vārti, lai uz jahtām nekāptu nepiederošas personas, un padomāts arī par vides pieejamību cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Būvdarbus veica SIA “RERE meistari”, kas neslēpj, ka Covid-19 ietekmē dažbrīd kavējusies materiālu piegāde, tomēr visus sarežģījumus izdevies operatīvi atrisināt, un gala rezultātu paši būvnieki vērtē atzinīgi. SIA “RERE meistari” būvdarbu vadītājs Oskars Šolins uzsver, ka no arhitekta domu lidojuma līdz projekta rezultātam bijis sarežģīts ceļš, bet viss izdevies kā plānots.”

 

Uzstādītās peldošās piestātnes nepieciešamības gadījumā no ūdens iespējams arī izcelt, taču pagaidām laikapstākļi tās neapdraudot. Būvnieki stāsta, ka tās veidotas tik stabilas, ka ūdenī gandrīz nešūpojas. “Betona peldošās piestātnes spēj funkcionēt pie vēja ātruma līdz 35 m/s. Katrai no šīm betona stacijām  četri enkuri un katrs enkurs sver 4 tonnas,” norāda SIA “RERE meistari” būvdarbu vadītājs Oskars Šolins.

 

Uzziņai:

LSEZ pārvalde Liepājas Jahtu ostu savā pārvaldībā pārņēma 2015.gada maijā. Liepāju 2016.gada sezonā apmeklēja 326 jahtas, 2017.gadā – 327 jahtas, 2018.gadā – 359 jahtas, 2019.gadā – 370 jahtas, bet 2020. gadā - 170 jahtas (šogad jahtu skaits Liepājā, tāpat kā citās ostās, bija ievērojami mazāks nekā ierasts. Tas saistīts Covid 19 un ceļošanas ierobežojumiem).

 

Liepājas Jahtu osta jau 13 gadus  lepojas ar vides un servisa kvalitātes simbolu – Zilo karogu.

 

Video: https://www.youtube.com/watch?v=BuqJpo_lNcg

Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30