Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
LSEZ SIA ''Jensen Metal'' uzsāk vēl vienas jaunas rūpnīcas būvniecību Liepājā, Karostas Industriālajā parkā
18. februāris, 2021

LSEZ "Jensen Metal" SIA uzsācis jaunas ražotnes būvniecību Karostas Industriālajā parkā blakus jau esošajai metāla un furnitūras ražotnei, kas darbu uzsāka 2019. gada vasarā un bija celmlauzis Karostas industriālā parka attīstīšanā Liepājā. Jaunajā ražošanas ēkā plānots izvietot nerūsējošā tērauda departamentu, un tas ir nopietns solis, lai īstenotu uzņēmuma plānu tuvākajos gados pārcelt visu ražošanu uz Karostu. Būvdarbus veic SIA "Bukoteks" pēc SIA LVCT projekta,  pasūtītājs – ar LSEZ "Jensen Metal" SIA saistītais uzņēmums LSEZ SIA "JM Properties". Tiešās būvniecības darbu izmaksas ir 8,6 miljoni eiro, bet aprīkojumā un iekārtās papildus plānots ieguldīt 4 miljonus eiro.

 

Jaunā rūpnīca taps Ģenerāļa Baloža ielā 34, Liepājā un ļaus uzņēmumam nodrošināt nepieciešamos pasūtījuma apmērus, būtiski kāpināt apgrozījumu, kā arī palielināt strādājošo skaitu, pastāstīja LSEZ "Jensen Metal" SIA prokūriste Ieva Līmeža, norādot, ka jau tagad pamazām tiekot meklēti darbinieki.

 

Šī brīža "Jensen Metal" ģeogrāfiskais novietojums ražošanas ēkām divās dažādās adresēs divās pilsētas daļās – Karostā un Liepājas biznesa parkā Kapsēdes ielā, kur joprojām notiek nerūsējošā tērauda izstrādājumu ražošana, apgrūtina ikdienas darbu. Pēc jaunās rūpnīcas ēkas uzcelšanas Ģenerāļa Baloža ielā uz Karostu pilnībā pārcelsies Jensen Metal nerūsējošā tērauda departaments ar 160 darbiniekiem.

 

Ņemot vērā, ka uzņēmumam jau ir pieredze, būvējot pirmo ražošanas ēku Virssardzes ielā, uzņēmums cer uz raitu būvdarbu gaitu, atzīst Ieva Līmeža. Plānots, ka rūpnīcu ekspluatācijā nodos nākamā gada sākumā. Kopš uzņēmuma reģistrācijas Latvijā 2004. gadā, kad Liepājā tika uzsākta ražošana nerūsējošā tērauda metināšanā Jensen Metal Dānijas mātes uzņēmuma vajadzībām, ir pieaudzis ne tikai uzņēmuma darbinieku skaits, bet arī pieprasījums pēc lielākiem ražošanas apjomiem, kurus esošajās telpās Liepājas Biznesa Centrā uzņēmumam vairs nav iespējams veikt pilnā apmērā.

 

Ieva Līmeža atklāj: ”Sākām kā neliels "J.J.Staal" meitas uzņēmums, kurš nodarbināja vien 30 darbiniekus, taču, ejot gadiem un pieaugot mūsu piedāvājumu klāstam, pieauga arī pieprasījums, esam ievērojami izauguši. Pašlaik "Jensen Metal" Latvijā ir pilnībā patstāvīgs uzņēmums, kurš vairākkārtīgi ir pāraudzis kādreizējo Dānijas mātes uzņēmumu gan apjomā, gan tehnoloģijās, gan arī vadības sistēmās. Šobrīd Latvijā, Liepājā ir nodarbināti 330 darbinieki. Ar šīm jaunajām rūpnīcām nodrošināsim patīkamāku darba vidi darbiniekiem, kā arī daudz efektīvāku un loģiskāku darba plūsmu, kā arī nākotnes izaugsmes iespējas.”

 

Ražotne Latvijā veic visu, sākot no sērijveida produkcijas līdz unikālu priekšmetu izgatavošanai. Galvenie darbības virzieni ir pārtikas rūpniecības iekārtas, lauksaimniecības iekārtas fermu vajadzībām, furnitūras komponenti.

 

LSEZ "Jensen Metal" SIA ik gadus modernās tehnoloģiskajās iekārtās iegulda 2 – 3 miljonus eiro. Nupat noslēgts ieguldījumu līgums ar Liepājas SEZ pārvaldi par “Hidrauliskās liekšanas iekārtas un automātiskās noliktavas plauktu sistēmas iegādi” par kopējo summu 490 000,00 EUR un par “Jaunas štances iegādi ražošanas kapacitātes palielināšanai” par kopējo summu  360 000,00 EUR.

 

Ideja par Karostas Industriālā parka izveidi radās jau 1999. gadā, lai veicinātu jaunu darbavietu veidošanos, palielinātu pilsētas un valsts budžetā ienākošo nodokļu summu un būtu iespēju papildus līdzekļus novirzīt izglītībai, kultūrai un sportam un citiem projektiem. Jaunu rūpnīcu būvniecība Karostā nebija iespējama vai investoriem nešķita pievilcīga līdz pat  2015.gadam, kad pašvaldība sadarbībā ar Liepājas SEZ pārvaldi uzņēmējdarbības vajadzībām  sakārtoja teritoriju Karostā turpat 20 ha platībā.   Eiropas Savienības Reģionālās attīstības fonda projekta “Uzņēmējdarbības teritoriju un to nepieciešamās publiskās infrastruktūras attīstība Liepājā” ietvaros rekultivēja degradēto teritoriju, izbūvēja inženierkomunikācijas un ielu publisko infrastruktūru ieskaitot apgaismojumu, gājēju un veloceliņus. 

 

Uldis Hmieļevskis, Liepājas SEZ pārvaldnieka vietnieks attīstības jautājumos: “Pašvaldības veiktie ieguldījumi ielu un inženierkomunikāciju izbūvē ir padarījuši Karostu par uzņēmējiem pievilcīgu rajonu. Ir patiess gandarījums, ka ieguldītais darbs ir rezultējies un šeit jau strādā Jensen Metal, Interspiro, uzsākta otras "Jensen Metal" rūpnīcas izbūve un pavisam drīz būvniecību uzsāks arī EB Liepāja. Karosta attīstās, tagad jāsper solis tālāk un līdzīgi jāattīsta arī bijusī Liepājas Metalurga teritorija.”

 

Šobrīd Liepājas SEZ pārvalde bijušajā Liepājas Metalurga teritorijā ir atjaunojusi saimniecisko darbību un sadarbībā ar pašvaldību veic teritorijas lokālplānojumu. Uldis Hmieļevskis arī uzsver, ka vēl daudz darbi darāmi visām pusēm. Piemēram, valdībai vēl jāpieņem lēmumi par tēraudkausēšanas krāsns saistīto īpašumu likteni, lai Industriālais parks būtu vienota pilnvērtīga teritorija ar vienu attīstītāju, tāpat nopietns darbs būs jāiegulda pilsētplānotājiem, un jāpiesaista nozīmīgi ES struktūrfondu līdzekļi, lai iekļautu šo lielo teritoriju pilsētas apritē.”

Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30