Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Liepājas Jahtu osta uzņem šosezon pirmo jahtu
20. аprīlis, 2021

Šā gada 19.aprīļa vakarā Liepājas SEZ pārvaldes Jahtu ostā ienāca šosezon pirmā motorjahta "Charisma", kas kuģo zem Dominikānas karoga. Tā simboliski atklāja jauno jahtu sezonu Liepājas ostā.

 

Jahtu ostas vadītājs Kārlis Kints atzina, ka ir neiespējami prognozēt, kāda būs gaidāmā jahtu sezona. “Tā noteikti būs citādāka nekā iepriekšējās, un to vistiešāk ietekmēs noteiktie Covid-19 izplatības ierobežojošie ceļošanas nosacījumi. Būs interesanti, bet ar nepacietību to gaidām.”

 

Jauno sezonu Jahtu osta sagaida ar jaunām, modernām piestātnēm un glītu servisu ēku, kurā apmeklētāji varēs aprunāties, saņemt nepieciešamo servisu, uzzināt par vietām, ko Liepājā apskatīt. Kā iepriekš uzsvēra LSEZ pārvaldnieks Jānis Lapiņš, ir prieks, ka atkal viena piestātne ostā ir sakārtota – droša, moderna un ieguvusi glītus vaibstus. “Šodien pavisam droši varam lepoties  ar modernu Jahtu ostu pilsētas centrā, kas varēs uzņemt līdz pat 50 jahtām un priecēs ne tikai liepājniekus, bet arī pilsētas viesus, jo īpaši jahtsmeņus.”

 

Jahtu ostas modernizācija un būvniecība bija ilgi gaidīts un ļoti nepieciešams projekts, lai Liepājā jahtsmeņiem piedāvātais serviss neatpaliktu no citām Baltijas jūras jahtu ostām. Ir izbūvētas peldošās piestātnes vismaz 50 jahtām un uzstādīts nožogojumus noejai uz tām. Nozīmīgs ieguvums ir arī moderna  servisa ēka, kurā būs vienuviet birojs, apmeklētāju dušas, tualetes un veļas mazgātava, kā arī citi  nepieciešamie pakalpojumi. Tāpat ir uzstādīta videonovērošanas sistēma, uzlabojot vispārējo drošības līmeni, un bezmaksas Wi-Fi nodrošinājums visā jahtu ostas teritorijā. Būvdarbus veica SIA “RERE meistari”.

 

Viena no Jahtu ostas priekšrocībām ir tā, ka tā atrodas pilsētas centrā un ērti ar kājām var izstaigāt visu Vecliepāju. Tāpat jahtsmeņi bieži meklē iespēju nokļūt #Karostā, jo, ienākot Liepājas ostā, nevar nepamanīt zeltītos Karostas katedrāles kupolus, kas laistās saules staros. 

 

Līdz šim Liepājas Jahtu ostā dominēja jahtas no Vācijas, Polijas, Lietuvas, kā arī Skandināvijas valstīm – Zviedrijas un Somijas, un ar katru gadu jahtu skaits palielinājās, līdz 2020.gads un Covid-19 pandēmija ienesa savas korekcijas. 2020.gadā dominēja jahtas no Lietuvas, bet no Vācijas bija vien 29 (vidēji pirms tam – ap 100 jahtām). Tāpat 2020. gadā Liepājas Jahtu ostā ienāca jahtas no Šveices, ASV, Maltas, Rumānijas, Lielbritānijas, Somijas un citām valstīm. 

 

Uzziņai:

 

LSEZ pārvalde Liepājas Jahtu ostu savā pārvaldībā pārņēma 2015. gada maijā.

Jahtu ostu 2016.gada sezonā apmeklēja 326 jahtas, 2017. gadā – 327 jahtas, 2018. gadā – 359 jahtas, 2019. gadā – 370 jahtas, 2020. gadā - 170 jahtas (2020. gada sezonā jahtu skaits Liepājā, tāpat kā citās ostās, bija ievērojami mazāks nekā ierasts. Tas saistīts ar Covid 19 un ceļošanas ierobežojumiem).

Liepājas Jahtu osta jau 13  gadus  lepojas ar vides un servisa kvalitātes simbolu – Zilo karogu.

Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30