Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Stena Line papildina Travemindes – Lībekas prāmju līniju ar vēl vienu prāmi
26. аprīlis, 2021

Ostas operators "Lübecker Hafen - Gesellschaft" (LHG) savā piestātnē uzņem jaunu kuģi. Zviedrijas kuģniecības kompānija "Stena Line" ir nolēmusi papildināt starp Travemindes (Vācija) un Liepājas (Latvija) kursējošo prāmju līniju ar vēl vienu – “Stena Vinga” – prāmi.

 

Šis jaunai kravas-pasažieru prāmis līdz ar iepriekš kursējošajiem “Urd” un “Stena Gothica” prāmjiem turpmāk pietauvosies LHG piederošajā Skandinavienkai terminālā. Šie trīs prāmji tādējādi spēs piedāvāt 7 reisus nedēļā iepriekšējo 5 vietu vietā. Papildu 1500 LDM (loading meter - kraušanās metrs: atspoguļo kravas apjomu, kādu ir iespējams iekraut vienā kravas telpas metrā). Lielāka kravu pārvadājumu jauda ir saistīta ar pieaugošajiem kravu apjomiem starp Vāciju, Baltijas valstīm un Krieviju. No palielinātajām kravu pārvadājumu jaudām labumu gūs arī jauno transportlīdzekļu pārvadātāji: uz aprīli un maiju Skandinavienkai tiek pieteikti līdz 500 transportlīdzekļiem nedēļā, kas paredzēti nogādāšanai Baltijas valstu tirgiem.

 

LHG ir gadiem ilgi uzturējusi ciešu sadarbību ar Liepājas ostu. Abu ostu vadītāji ir priecīgi par "Stena Line" lēmumu. Jānis Lapiņš, Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (LSEZ) izpilddirektors to komentē: ""Stena Line" prāmja līnija Liepāja -Traveminde ir pārbaudīts un drošs savienojums starp Latviju un Vāciju. Reisu palielināšana līdz 7 reizēm nedēļā jeb katru dienu dod jaunu impulsu prāmju satiksmes attīstībā, atbildot uz pieaugošo pieprasījumu un veiktajiem ieguldījumiem infrastruktūras attīstībā, ko veica gan Liepājas SEZ pārvalde, gan stividoru kompānija “Terrabalt”.  Šā gada trīs mēnešos līnijā Liepājas -Traveminde pārvadāto kravu daudzums t.sk. jaunās automašīnas,  ir palielinājies par vairāk kā 40%. Papildus reisi to noteikti veicinās arī nākotnē, nostiprinot sadarbību starp Liepājas ostu un "Lübecker Hafen-Gesellschaft mbH"".

 

LHG izpilddirektors Sebastians Jirgens piebilst: "Loģisks solis, ko mēs, protams, ļoti atzinīgi vērtējam. Mēs veicinām šo attīstības tendenci, un vēlamies vēl vairāk paplašināt sadarbību ar mūsu Latvijas partneriem, turpinot uzlabot izveidoto sadarbības formātu. "Lübecker Hafen-Gesellschaft mbH" ir Vācijas lielākais prāmju ostas operators Baltijas jūrā. Regulāra satiksme uz Baltijas jūras reģionu tiek piedāvāta LHG piederošajos četros ostas terminālos. LHG ir uzticams partneris papīra, kartona un autorūpniecības nozaru ražotājiem".

Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30