Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Liepājas SEZ valde atbalsta vienotu Liepājas Industriālā parka turpmāko attīstību
05. jūlijs, 2021

Šodien, 5. jūlijā Liepājas SEZ valde turpināja izskatīt jautājumu par pirmpirkuma tiesību izmantošanu vai neizmantošanu uz daļu no bijušajā “Liepājas Metalurga” teritorijas ar kopējo platību ~32 ha, un vienbalsīgi nolēma izmantot pirmpirkuma tiesības. Pirmpirkuma tiesību izmantošana nodrošina iespēju pilsētai un Liepājas SEZ pārvaldei attīstīt bijušo “Liepājas metalurga” teritoriju kā vienotu veselumu, atbrīvojot to no vēsturiskā piesārņojuma,  ar vienotu pārvaldību, infrastruktūru, kurā darbojas inovatīvi un videi draudzīgi uzņēmumi. Pirmpirkuma tiesību izmantošanu nosaka Liepājas SEZ likuma 48. pants.

 

Pirms lēmuma pieņemšanas Liepājas SEZ valde ar ieinteresētību uzklausīja arī elektrotēraudkausēšanas krāsns iekārtu īpašnieka SIA “Liepāja Steel” valdes priekšsēdētāju, kurš valdi informēja par uzņēmuma plāniem. Liepājas SEZ valde deleģēja Liepājas SEZ valdes locekli Andri Ozolu un Liepājas SEZ pārvaldnieku uzsākt sarunas ar investoriem.

 

Lēmums par pirmpirkuma  tiesību izmantošanu bija nepieciešams, lai arī turpmāk Liepājas SEZ varētu nodrošināt nepieciešamās funkcijas un radītu jaunas darbavietas, vienlaikus nodrošinot Turcijas investoram iespēju attīstīt modernu ražotni un ieguldīt plānotās investīcijas.

 

“Liepājas Metalurgs” nav jau 8 gadus un  dienas kārtībā bija jautājums BŪT vai NEBŪT Liepājai kā modernai, videi draudzīgai, daudzfunkcionālai pilsētai, kurā strādā  moderni apstrādes rūpniecības uzņēmumi t.sk. metālapstrādes nozarē, kurā attīstās ražotnes ar augstu pievienoto vērtību, bet vienlaikus tie ir videi un cilvēkam draudzīgi un ļauj pilsētai attīstīt arī nozīmīgus izglītības, kultūras, sporta un tūrisma projektus.

 

Turcijas uzņēmums “Aslanli Metalurji” no  SIA “FeLM” iegādājās elektrotēraudkausēšanas kompleksa kustamo un nekustamo mantu. SIA “FeLM” nekad nav slēpis, ka tā galvenais uzdevums ir bijis  pēc iespējas dārgāk pārdot īpašumu, nevis izvērtēt investora nodomus.

Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30