Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Aicinām uz tiešsaistes forumu un diskusiju “Latvija ceļā uz atbildīgu, zaļāku ražošanu — starts Liepājā”
19. oktobris, 2021

Ikviens interesents aicināts 20. oktobrī tiešsaistē pievienoties forumam un diskusijai “Latvija ceļā uz atbildīgu, zaļāku ražošanu – starts Liepājā”, kuru organizē Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (LSEZ) pārvalde un Liepājas valstspilsētas pašvaldība. Šomēnes publiskajai apspriešanai tiks nodots lokālplānojums Latvijā lielākajai industriālajai teritorijai, kas noteiks Liepājas pilsētas nozīmīgas (vairāk nekā 120 ha) daļas — rūpnieciskās zonas — nākotni. Forumā diskutēs par Liepājas un tās industriālā parka iespējām, tajā skaitā bijušā Liepājas Metalurga teritorijas attīstību plašāk no kopējās Latvijas tautsaimniecības, Eiropas Savienības “zaļā kursa” un ilgtspējas perspektīvas, kā arī galvenajiem nākotnes ielūgumiem.

 

Forums norisināsies 20. oktobrī, no plkst. 13.00 līdz 16.00 un būs skatāms tiešraidē Delfi.lv, LETA.lv, kā arī Liepājas pilsētas un Liepājas SEZ kontos.

 

Diskusijā meklēsim atbildes uz jautājumiem:

Kādi ir Latvijas un Liepājas ieguvumi no zaļa un mūsdienīga industriālā parka izveides?

Kā industriālā parka attīstības iecere saskan ar kopējo Latvijas tautsaimniecības, Eiropas Savienības zaļā kursa un ilgtspējas perspektīvu?

Kā industriālā parka attīstība Liepājā var veicināt Latvijas globālo konkurētspēju?

Kādai jābūt nākotnes ražošanai Latvijā?

 

 

Forumu un diskusiju vadīs pilsētplānošanas eksperts Neils Balgalis. Forumā piedalīsies Liepājas domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš, ar prezentāciju “Liepājas industriālais parks - kāpēc un kāds?” uzstāsies Liepājas SEZ pārvaldnieka vietnieks attīstības jautājumos Uldis Hmieļevskis, plānots, ka Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja vietnieks Mārtiņš Zemītis prezentēs tēmu “Eiropas  Zaļais  kurss:  Kas jāņem vērā  Liepājas  industriālā  parka  attīstībai?”, AS “KPMG   Baltics” ilgtspējas pakalpojumu vadītāja Latvijā Ieva Kustova uzstāsies ar prezentāciju “Zaļā industriālā parka attīstības perspektīvas un potenciālais pienesums tautsaimniecībā”. Tāpat uz forumu un diskusiju aicināts Liepāja Steel valdes priekšsēdētājs Guntars Senkāns. SEB bankas valdes loceklis Arnis Škapars pastāstīs par zaļo transformāciju, banku lomu un iespējām uzņēmējiem, Liepājas pilsētas arhitekts Uģis Kaugurs prezentēs Liepājas industriālā parka teritoriju pilsētvidē, savukārt Valsts vides dienesta ģenerāldirektore Elita Baklāne-Ansberga pastāstīs par vides aspektu nozīmību vēsturiskās rūpnīcas teritorijas attīstībā un Liepājas pieteikuma titulam “Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027” projekta vadītāja Inta Šoriņa iepazīstinās konferences dalībniekus ar kultūras integrāciju postražošanas telpā un Eiropas piemēriem. 

 

 

Savukārt diskusijā pievienosies arī Kaspars Rožkalns, LIAA direktors un Raivis Bremšmits, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Valsts ilgtspējīgas attīstības plānošanas departamenta direktors.

Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30