Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
SIA “Premekon” iegūst Liepājas speciālās ekonomiskās zonas kapitālsabiedrības statusu
09. novembris, 2021

Kārtējā Liepājas SEZ valdes sēdē pieņemts lēmums piešķirt LSEZ kapitālsabiedrības statusu SIA “Premekon”, kas ir uzņēmums ar Somijas kapitālu un nodarbojas ar metāla konstrukciju un to sastāvdaļu ražošanu.

 

Uzņēmums plāno uzsākt ražošanu jau 2021.gadā, izveidojot 10 jaunas darbavietas, bet līdz 2024.gadam strādājošo skaitu palielinot līdz 27.

 

LSEZ valde arī apstiprināja ieguldījumu projektu “Metāla apstrādes ražotnes izveide”. Sākotnēji plānotās investīcijas – 210 900,00 €.

 

SIA “Premekon” ir pirmais uzņēmums ar Somijas kapitālu, kam piešķirts Liepājas speciālās ekonomiskās zonas statuss, kas potenciāli veicinās citu Skandināvijas uzņēmumu piesaisti Liepājai, veicinās ražošanas attīstību, izmantojot Liepājas SEZ kapitālsabiedrības priekšrocības, un radīs jaunas darba vietas Liepājā. Kopējās uzņēmuma plānotās investīcijas ir 801 900,00 €, bet plānotais neto apgrozījums 2024.gadā - 2 560 000,00 €, nodrošinot darbiniekiem  vidējo algu 1550,00 € mēnesī.

 

SIA “Premekon” par savu mājvietu ir izvēlējies "Vecās Ostmalas Biznesa Parku" (VOBP), novērtējot industriālā parka nodrošināto uzņēmējdarbības vides kvalitāti. Ražošanu plānots uzsākt jau vistuvākajā laikā.

 

Somijas kompānija “PREMEKON Oy” dibināta 1984.gadā un darbojas kā metinātu tērauda konstrukciju inženiertehniskā kompānija, bet deviņdesmito gadu sākumā specializējās industriālo darba platformu ražošanā. "Premekon" stiprā puse ir dizains, kas ļauj klientiem nodrošināt pilnu pakalpojumu klāstu: no individuāli izgatavota 3D dizaina līdz uzstādīšanai. Pirms diviem gadiem "Premekon" nodibināja meitas uzņēmumu Rīgā, kas nodarbojas ar metāla konstrukciju projektēšanu. 

 

VOBP ir industriālā biznesa parka īpašnieks, attīstītājs un pārvaldnieks Liepājā, kurš nodrošina vietējiem un ārvalstu investoriem uzņēmējdarbības uzsākšanai vai paplašināšanai nepieciešamās telpas – energoefektīvas un pielāgotas klientu biznesa specifikai. Nupat VOBP paziņoja par 100% telpu noslodzi un sola strādāt pie jauniem attīstības projektiem.

 

LSEZ SIA “Vecās Ostmalas Biznesa Parks” priekšrocības:

✔ LSEZ teritorija un normatīvajos dokumentos noteiktie atvieglojumi;

✔ stratēģiski izdevīga atrašanās vieta, izcila sasniedzamība;

✔ profesionāla apsaimniekošana;

✔ projektu attīstība no projektēšanas līdz būvniecībai;

✔ start-up atbalsts.

Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30