Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Pieņem ekspluatācijā jauno Jensen Metal ražotni Karostas Industriālajā parkā
05. janvāris, 2022

Šā gada 4. janvārī Liepājas pašvaldības iestādes Būvvaldes komisija pieņēma ekspluatācijā  jauno ražošanas LSEZ "Jensen Metal" SIA ēku Karostas Industriālajā parkā, Liepājā. Jaunā nerūsējošā tērauda ražotne ir izbūvēta  blakus jau esošai "Jensen Metal" metāla un furnitūras ražotnei ar kopējo platību 13,5 tūkst. m2. Būvdarbus veica SIA "Bukoteks" pēc SIA "LVCT" projekta,  pasūtītājs – ar LSEZ "Jensen Metal" SIA saistītais uzņēmums LSEZ SIA "JM Properties". Tiešās būvniecības darbu izmaksas ir 8,6 miljoni eiro, bet aprīkojumā un iekārtās papildus  ieguldīt ~4 miljoni eiro.  

 

Jaunās ražotnes būvniecību uzsāka 2021. gada februārī, tā paša gada augustā tika svinēti spāru svētki, bet saskaņā ar būvdarbu laika grafiku ekspluatācijā nodota 2022. gada 4. janvārī. Kā apliecina LSEZ "Jensen Metal" SIA, tuvāko nedēļu laikā norisināsies ēkas iekārtošanas un aprīkošanas darbi, lai vēl janvārī jaunā ražotne varētu uzsākt ražošanas procesu.  

 

LSEZ "Jensen Metal" SIA bija pirmais uzņēmums, kurš uzdrīkstējās savas ražotnes būvēt uzņēmējdarbības teritorijā - Karostas Industriālajā parkā. Pirmā LSEZ "Jensen Metal" SIA metāla un furnitūras ražotne darbu uzsāka 2019. gada vasarā, bet jaunajā ražošanas ēkā izvietos nerūsējošā tērauda departamentu, un tas ir nopietns solis, lai  visa uzņēmuma ražošana tiktu pārcelta uz Karostu.

 

Ideja par Karostas Industriālā parka izveidi radās jau 1999.gadā, lai veicinātu jaunu darbavietu veidošanos, palielinātu pilsētas un valsts budžetā ienākošo nodokļu summu un būtu iespēju papildus līdzekļus novirzīt izglītībai, kultūrai un sportam un citiem projektiem. Jaunu rūpnīcu būvniecība Karostā nebija iespējama vai investoriem nešķita pievilcīga līdz pat  2015.gadam, kad pašvaldība sadarbībā ar Liepājas SEZ pārvaldi uzņēmējdarbības vajadzībām  sakārtoja teritoriju Karostā turpat 20 ha platībā. 

 

Pēc AS "Liepājas metalurgs" bankrota tika meklēti risinājumi bezdarba jautājumiem un izdevās piesaistīt Eiropas Savienības Reģionālās attīstības fonda līdzekļus un īstenot projektu “Uzņēmējdarbības teritoriju un to nepieciešamās publiskās infrastruktūras attīstība Liepājā”. Tā ietvaros rekultivēja degradēto teritoriju, izbūvēja inženierkomunikācijas un ielu publisko infrastruktūru ieskaitot apgaismojumu, gājēju un veloceliņus. 

Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30