Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Karostas Industriālajā parkā atklāj jau otro ''Jensen Metal'' ražotni
04. аprīlis, 2022

Šā gada 2.aprīlī, piedaloties visiem uzņēmuma dalībniekiem kopā ar savām ģimenēm, atklāja jauno LSEZ SIA ''Jensen Metal'' ražošanas ēku Karostas Industriālajā parkā. Jaunā nerūsējošā tērauda ražotne izbūvēta blakus jau esošai ''Jensen Metal'' metāla un furnitūras ražotnei ar kopējo platību 13,5 tūkst. m². Būvdarbus veica SIA ''Bukoteks'' pēc SIA LVCT projekta, pasūtītājs – ar LSEZ ''Jensen Metal'' SIA saistītais uzņēmums LSEZ SIA ''JM Properties''. Tiešās būvniecības darbu izmaksas ir 8,6 miljoni eiro, bet aprīkojumā un iekārtās papildus ieguldīti ~4 miljoni eiro. Abas rūpnīcas kopā nodarbina turpat 430 darbinieku.

 

Jāatgādina, ka ideja par Karostas Industriālā parka izveidi radās jau 1999.gadā, lai veicinātu jaunu darbavietu veidošanos, palielinātu pilsētas un valsts budžetā ienākošo nodokļu summu un būtu iespēju papildus līdzekļus novirzīt izglītībai, kultūrai un sportam un citiem projektiem, vienlaikus Karostu veidojot par pievilcīgu vietu darbam, dzīvošanai un atpūtai. Jaunu rūpnīcu būvniecība Karostā nebija iespējama vai investoriem nešķita pievilcīga līdz pat 2015.gadam, kad pašvaldība sadarbībā ar Liepājas SEZ pārvaldi uzņēmējdarbības vajadzībām  sakārtoja teritoriju Karostā turpat 20 ha platībā. 

 

Pēc AS “Liepājas metalurgs” bankrota 2013.gadā tika meklēti risinājumi bezdarba jautājumiem un izdevās piesaistīt  Eiropas Savienības Reģionālās attīstības fonda līdzekļus, lai īstenot projektu ''Uzņēmējdarbības teritoriju un to nepieciešamās publiskās infrastruktūras attīstība Liepāj''. Tā ietvaros rekultivēja degradēto teritoriju Karostā un Meldru ielā, izbūvēja inženierkomunikācijas un ielu publisko infrastruktūru ieskaitot apgaismojumu, gājēju un veloceliņus vairāk kā 20 ha plašā teritorijā. 

 

''Jensen Metal'' bija pirmais uzņēmums, kas uzdrīkstējās savas ražotnes būvēt jaunajā uzņēmējdarbības teritorijā - Karostas Industriālajā parkā. Pirmā ''Jensen Metal'' ražotne darbu uzsāka 2019.gada vasarā.

 

Otru - nerūsējošā tērauda ražotnes būvniecību - ''Jensen Metal'' uzsāka 2021.gada februārī, tā paša gada augustā tika svinēti spāru svētki, bet saskaņā ar būvdarbu laika grafiku ekspluatācijā nodota 2022.gada 4.janvārī. Kā apliecina ''Jensen Metal'', neskatoties uz dažādām sarežģītām situācijām t.sk. būvmateriālu cenu kāpumu, epidemioloģiskajiem un citiem apstākļiem, rūpnīca uzbūvēta kvalitatīvi, iekļaujot laika grafikā un apstiprinātajā budžetā. Šobrīd visa ''Jensen Metal'' ražošana atrodas vienuviet Karostas Industriālajā parkā.

 

Kā jaunās rūpnīcas atklāšanas pasākumā uzsvēra Liepājas domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš, šodien ir svētki rūpniecības attīstībai Liepājā, uzsverot, ka ''Jensen Metal'' ir nopietns pilsētas sadarbības partneris. Savukārt LSEZ pārvaldnieka p.i. Uldis Hmieļevskis atgādināja, ka jaunās rūpnīcas vieta izraudzīta pirmās ''Jensen Metal'' rūpnīcas atklāšanas laikā un aicināja lūkoties, kur varētu būvēt trešo rūpnīcu.

Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30