Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Jūras svētkus ieskandinās kuģu un laivu parāde
05. jūlijs, 2022

Jau 8. jūlija vakarā ar parādi “Pilsētas platumā no ezera uz jūru" Liepājas SEZ pārvalde sadarbībā ar kuģu un laivu īpašniekiem ieskandinās Jūras svētkus.

 

Liepāja vienmēr bijusi pilsēta starp ezeru un jūru, gan Baltijas jūrai, gan Liepājas ezeram vienmēr bijusi īpaša nozīme pilsētas dzīvē. Kuģu un laivu parāde ir iespēja un piemērotākais laiks, lai sevi parādītu un apskatītu citus. 2019. gadā sadarbībā ar laivu un kuģu īpašniekiem LSEZ pārvalde iedibināja jaunu tradīciju Jūras svētku laikā – kuģu un laivu parādi. 

 

Parāde notiks arī šogad un to atklās ostas flotes kuģi, kam sekos zvejas kuģi, bet tad pievienosies peldlīdzekļi no Liepājas ezera. Kuģu un laivu parāde notiks jau ceturto gadu un tā ir kļuvusi par jauku tradīciju. 

 

LSEZ pārvalde aicina ikvienu peldlīdzekļa īpašnieku ar savu komandu sapost savu kuģi, kuģīti, kuteri, jahtu, laivu, plostu, katamarānu, kanoe, kajaku utt. un piedalīties.

 

Savu komandu un ūdens transporta var pieteikt parādei līdz 7.jūlijam, sūtot savu brīvas formas pieteikumu uz e-pasta adresi web@lsez.lv. Pieteikumā jānorāda laivas vai kuģa nosaukums, laivas vai kuģa kapteiņa vārds, uzvārds, kontaktinformācija, kā arī  neliels apraksts – ko Jūs par sevi vēlaties pateikt. Trīs atraktīvākie un krāšņākie svētku dalībnieki saņems skatītāju un citu dalībnieku ovācijas un īpašās Liepājas dāvanu kartes.

 

Liepājas SEZ pārvaldnieks Uldis Hmieļevskis aicina ne tikai piedalīties, bet arī vērot svētku kuģu un laivu parādi. “Šogad skatītājiem uz parādes laiku tiks atvērta krastmala Jaunajā ostmalā, kas nākotnē plānota kā publiska zona līdzīgi kā tas ir Vecajā ostmalā, kur osta, kuģi un saimnieciskā darbībā ikdienā veiksmīgi sadzīvo ar iedzīvotāju un tūristu klātbūtni.”

 

PASĀKUMA NORISE

 

  • Dalībnieku pulcēšanās pasākumam  paredzēta 8. jūlijā no plkst. 19.00. Jūras laivas  pie vēsturiskās Muitas ēkas, bet ezera laivas pie Makšķernieku namiņa.
  • Parādes sākums plkst. 20:00.
  • Parādi atklās Liepājas SEZ pārvaldes kuģi, kam sekos jūras laivas, bet tad pievienosies ezera ūdens transporta līdzekļi, lai ļautos kopīgai kopā būšanai uz ūdens – Tirdzniecības kanālā pretī Jahtu ostai.
  • Skatītāji aicināti pulcēties Tirdzniecības kanāla abos krastos, speciāli tam paredzētās vietās pie un pretī Liepājas Jahtu ostai.
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30