Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Liepājas osta strādā ar stabilu kravu apgrozījumu
19. septembris, 2023

Liepājas ostā 2023. gada astoņos mēnešos pārkrautas 4,6 milj. tonnu dažādu kravu. Joprojām lielākā kravu grupa ir beramkravas, kas veido 68% no visām kravām t.sk. labība un labības produkti 44% jeb 2,01 milj. tonnu. Liepājas osta joprojām saglabā stabilu Ro-Ro kravu apgrozījumu ar pozitīvu dinamiku. Tas saistīts ar preču pieprasījumu un apgrozījumu, kā arī vienotu un pārdomātu uzņēmēju un Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes sadarbību jaunu loģistikas virzienu un kravu piesaistē, turpinot piesaistīt vietējās kravas, kā arī abpusējiem ieguldījumiem infrastruktūras attīstībā.

 

Saskaņā ar Satiksmes ministrijas (SM) apkopotajiem datiem 2023. gada astoņos mēnešos Latvijas lielajās ostās, salīdzinot ar pērnā gada šādu periodu, par 16,8% samazinājies kopējais kravu apjoms. Taču vienlaikus vērojams pieaugums vairākos kravu segmentos, tostarp palielinās labības, konteineru un celtniecības kravu apgrozījums. Joprojām pozitīva tendence saglabājas mazo ostu kravu apjoma pieaugumā, kas palielinājies par 12%.

 

Ņemot vērā kopējo kravu apgrozījuma samazinājumu salīdzinot ar pērno gadu, ostas aktīvi meklē risinājumu, veidojot jaunus loģistikas koridorus un attīstot alternatīvas piegāžu ķēdes, tādējādi veicinot pieaugumu atsevišķos kravu segmentos un ilgtermiņā kāpinot kopējo kravu apjomu. Līdztekus tam tiek meklētas un piesaistītas jaunas investīcijas ražošanas attīstībai ostu teritorijās.

Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30