Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Liepājas SEZ teritorijā uzbūvēta “ICS Steel” jaunā ražošanas ēka
19. janvāris, 2024

SIA “ICS Steel” metālapstrādes ražošanas vajadzībām uzbūvēta un nodota ekspluatācijā jauna ražotne Liepājas speciālās ekonomiskās zonas teritorijā, Meldru ielā, piesaistot Centrālās finanšu un līgumu aģentūras finansējumu. Ražotnes būvniecībā investēti aptuveni 2,5 miljoni eiro, vēl pusotrs miljons ieguldīts ražošanas iekārtās. Kopējā ražošanas ēkas platība 3200 m2. Lai nodrošinātu pilnu pakalpojumu piedāvājumu, tuvākajos gados plānots uzbūvēt vēl divas ražošanas ēkas.

 

SIA “ICS Steel” biznesa ideju par ražotnes izveidi uzsāka 2018. gadā un tas ir labs piemērs kā hobiju pārvērst  biznesā.  Uzņēmuma līdzīpašnieks, liepājnieks Ingus Sudmalis sākotnēji vaļasprieka līmenī savā darbnīcā aizrāvies ar dažādu metāla detaļu hromēšanu un ātri vien sapratis, ka pēc tā ir liels pieprasījums. SIA “ICS Steel” ražošanas vadītājs Ingus Sudmalis atzīst, ka tas pamudinājis dibināt uzņēmumu un plānot savas ražotnes būvniecību.

 

Jaunajā ražotnē plānots veikt dažāda veida metāla virsmu apstrādi, piemēram, cinkošanu, hromēšanu, niķelēšanu un elektropulēšanu.  SIA “ICS Steel”  savu darbību uzsāka 2022. gadā nomātās telpās Liepājas Biznesa centrā. Šobrīd uzņēmumā strādā 22 cilvēki un viņu skaitu drīzumā plānots palielināt. To nosaka pieprasījums pēc metālapstrādes pakalpojumiem.

 

SIA “ICS Steel” valdes loceklis Uldis Klapers uzsver, ka Liepājā ir ļoti daudz metālapstrādes uzņēmumi, kas ir jau esošie un potenciālie klienti. ”Pieprasījums ir liels, jo šodien ir svarīgi maksimāli optimizēt izmaksas un laiku. Kvalitatīvu metāla virsmu pārklāšanas pakalpojumu Liepājā iepriekš nebija iespējams saņemt un metālapstrādes uzņēmumi saražotās detaļas apstrādei sūtīja uz citām valstīm.  Tagad visas tās lietas, ko saražo Liepājas metālapstrādes uzņēmumi, maksimāli īsā laikā un augstā kvalitātē pārklāj ar nepieciešamo materiālu SIA “ICS Steel”.

 

Laika posms no idejas līdz  jaunai rūpnīcai bija aptuveni pieci gadi, pārvarot dažādus šķēršļus, bet rezultāts esot tā vērts. Biznesa idejas piepildīšanā SIA “ICS Steel” strādājis ciešā sadarbībā ar Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldi. Liepājas SEZ pārvaldnieks Uldis Hmieļevskis neslēpj, ka ir ļoti liels prieks, ka blakus skandināvu kapitāla uzņēmumiem jaunas rūpnīcas būvē arī pašmāju uzņēmēji. “Ļoti svarīgi, lai Liepājā un Latvijā attīstās Latvijas kapitāluzņēmumi, jo tas rāda mūsu valsts spēku arī ekonomikā.”

 

SIA “ICS Steel” turpina jauno iekārtu testēšanu jaunajā ražotnē, bet ar pilnu jaudu plāno tur strādāt no marta. SIA “ICS Steel” ražošanas vadītājs Ingus Sudmalis ir pārliecināts, ka  pēc diviem gadiem “ICS Steel” būs spēcīgākais uzņēmums Baltijā šajā jomā.  “Mums ir Eiropā lielākā elektropulēšanas līnija nerūsējošam tēraudam. Otra tāda ir tikai pāri okeānam - Amerikā. Tādu izmēru nekur citur uztaisīt nevar, tur esam vienīgie. Esam inovatīvi izdomājuši tehnoloģiju, kā to paveikt, jo līdz šim to īsti nevarēja izdarīt.”

 

Plānojot uzņēmējdarbības attīstību, SIA “ICS Steel” tuvāko gadu laikā blakus jaunajai rūpnīcai iecerējis vēl divas ražošanas ēkas. 

Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30