Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
“iCotton” uzsāk obligāciju tirdzniecību biržā
23. janvāris, 2024

Ar skaļām zvana skaņām 19. janvārī izziņoja Liepājas speciālās ekonomiskās zonas teritorijā strādājošā uzņēmuma “iCotton” obigāciju tirdzniecības sākumu biržā “Nasdaq Riga”. SIA “iCotton” ir pirmais uzņēmums no Liepājas, kurš tirgo obligācijas biržā “Nasdaq Riga”.

 

Interese par uzņēmumu obligācijām no ārvalstu investoru puses esot liela. Pāris nedēļu laikā uzņēmumam “iCotton” par savām obligācijām izdevās iegūt aptuveni 20 miljonus eiro. Kā pastāstīja SIA “iCotton” padomes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Bormanis, par obligācijām iegūtā nauda izmantota esošo kredītsaistību segšanai, kā arī jaunu tirgu apguvē un attīstībā.

 

Uzņēmuma darbības pirmajos gados aptuveni puse tā saražotās produkcijas nonāca Krievijas tirgū, neliela daļa arī Baltkrievijā, taču jau pirms visaptverošā iebrukuma Ukrainā uzņēmums meklējis iespējas vairāk paplašināties Eiropas tirgū. Tirdzniecība ar Krieviju un Baltkrieviju pārtraukta jau 2022. gadā. 

 

Jānis Bormanis uzsver, ka tas bija liels izaicinājums salīdzinoši īsā laika periodā pārorientēt preču piegādes virzienus un atrast jaunus tirgus. “Ekonomikas mācību lekcijās māca kā rīkoties medicīniskās krīzes laikā, kā finanšu, kā politiskās, kā enerģētiskās tikai teorētiski pieminot, ka tās var sakrist. “ICotton”tāpat kā lielai daļai ražošanas uzņēmumu pēdējos gados gandrīz vienlaicīgi bija jātiek galā ar visām vienlaicīgi. To noteica gan Covid pandēmija, gan karš Ukarinā ar visām no tām izrietošajām sekām. Esam gandarīti, ka tas izdevās.”

 

Lielākais kokvilnas higiēnas preču ražotājs Eiropas Savienībā - SIA “iCotton” dibināts 2013. gadā Liepājā. Sākotnēji uzņēmums nomāja telpas “Lauma Fabrics”, bet šodien uzņēmumam ir divas ražošanas ēkas, kurās ir izvietotas 11 ražošanas līnijām. Jau kādu laiku SIA “iCotton” ir meitasuzņēmums un liela rūpnīca Polijā, bet salīdiznoši nesen nodibināts meitasuzņēmums ASV, lai apgūtu jaunus tirgus. Uzņēmumā kopumā tiek nodarbināti aptuveni 630 cilvēki, un šeit ražo sieviešu higiēnas preces, sausās salvetes, vates plāksnītes un vēl citus produktus, kopumā aptuveni 20 kokvilnas higiēnas preču veidus.  

 

Uzņēmuma “iCotton” nonākšana biržā esot arī laba reklāma, jo tas kļūst plašāk zināmi. Biržas “Nasdaq Riga” vadība cer, ka “iCotton” piemēram ar savām obligācijām varētu sekot vēl kāds Liepājas uzņēmums.

Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30