Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Turpina attīstīt ekonomisko sadarbību ar Baltkrieviju
04. oktobris, 2018
Šodien, 4. oktobrī, noslēdzās Baltkrievijas transporta nedēļa, kurā vienotā Latvijas stendā piedalījās arī Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde ar mērķi stiprināt sadarbību ar jau esošajiem partneriem un kravu īpašniekiem, kā arī veicināt jaunu Baltkrievijas kravu piesaisti Liepājas ostai.
“Jau visa gada garumā intensīvi darbojāmies, veidojot stabilas ekonomiskās attiecības ar Baltkrieviju. Nenoliedzami, liela loma bija Latvijas premjerministra Māra Kučinska darba vizītei Minskā šā gada februārī, kuras laikā parakstīja starpvalstu Memorandu par ekonomisko sadarbību t.sk. transporta un loģistikas jomā. Savukārt augustā Liepājā norisinājās Latvijas - Baltkrievijas starpvaldību Transporta komisijas sēdē, kurā tika izvērtēta līdzšinējā sadarbība un lemts par turpmāko, skaidri nosakot, ka jāturpina gan kravu, gan pasažieru pārvadājumu aktivizēšana, izmantojot gan dzelzceļu, gan aviosatiksmi. Baltkrievijas transporta nedēļa ietvaros Minskā notika dažādas biznesa sarunas, kurās turpinājām diskutēt par sadarbības paplašināšanu”, atzīst Liepājas SEZ pārvaldnieka vietnieks attīstības jautājumos Uldis Hmieļevskis.
Ar katru gadu pieaug Baltkrievijas kravu īpatsvars Liepājas ostā. Tiek domāts un risināts jautājums par vēsturisko tradīciju atjaunošanu, ko savulaik veiksmīgi nodrošināja dzelzceļa pārvadājumi līnijā Liepāja -Romni, vedot graudus tranzītā caur Baltkrieviju. “Viena no šobrīd nozīmīgām Baltkrievijas kravām Liepājas ostā ir šķelda, ko nosaka pieprasījumam Skandināvijas tirgū un tas nozīmē, ka jāattīsta Baltkrievijas šķeldas eksports. Tāpat turpinājām sarunas par iespējamo sadarbību nākotnē aviācijas jomā, atjaunojot regulārus avioreisus maršrutā Liepāja – Minska”, uzsver Uldis Hmieļevskis.
Baltkrievijas transporta nedēļas atklāšanas pasākumā satiksmes ministrs Uldis Augulis kopīgi ar Baltkrievijas transporta un komunikāciju ministru Anatoliju Sivaku parakstīja Latvijas Republikas valdības un Baltkrievijas Republikas valdības nolīgumu par starptautisko dzelzceļa satiksmi. Tas paredz nodrošināt regulārus un netraucētus pasažieru, bagāžas, kravas bagāžas un kravu dzelzceļa pārvadājumus pāri valsts robežai atbilstoši mūsdienu dzelzceļa transporta funkcionēšanas apstākļiem mūsu valstīs.
Zināms impulss sadarbības paplašināšanai ar Baltkrieviju varētu būt arī jaunais Baltkrievijas vēstnieks Latvijā Vasīlijs Markovičs, kurš darbu uzsāka šā gada septembrī. Kā vēsta gan Baltkrievijas, gan Latvijas masu mēdiji, vien no galvenajiem vēstnieka uzdevumiem ir nodrošināt Baltkrievijai “bezšķēršļu “ pieeju Baltijas jūrai t.i. Latvijas ostām t.sk. Liepājas ostai.
Baltkrievijas transporta nedēļas pasākumos un izstādē piedalījās Liepājas SEZ pārvaldnieka vietnieks attīstības jautājumos Uldis Hmieļevskis, Biznesa attīstības un mārketinga daļas vadītājs Gatis Ginters un vadītāja vietnieks Guntis Beļskis.
Galerija
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30