Jaunumi

Liepājas ostā plāno izbūvēt atjaunojamās enerģijas kompleksu ar termināli

09.04.2024.
Lasīt vairāk

Lai radītu pievienoto vērtību no atjaunojamiem energoresursiem saražotai elektroenerģijai, Norvēģijas, Zviedrijas un Latvijas uzņēmumi ir izveidojuši SIA "CIS Liepāja" projektu vadības komandu, kuras mērķis ir veikt nepieciešamos pētījumus un izveidot atjaunojamās enerģijas kompleksu ar termināli Liepājas ostā t.sk. ūdeņraža ražotni.

Lasīt vairāk

Ministru prezidente: Liepāja ir nostājusies uz attīstības ceļa

05.04.2024.
Lasīt vairāk

Liepāja ir nostājusies uz stabila attīstības ceļa, ko nepieciešams turpināt, atbalstot investoru projektus, mazinot birokrātiskās prasības, nostiprinot konkurētspējīgu izglītību un atbalstot Nacionālo bruņoto spēku (NBS) plānus attīstīt militāro ostu Liepājas Karostā. Tā uzsver Ministru prezidente Evika Siliņa, kura piektdien, 5. aprīlī, reģionālajā vizītē apmeklēja Liepāju.

Lasīt vairāk

Liepājas SEZ pārvalde kļūst par pilntiesīgu WindEurope biedru

21.03.2024.
Lasīt vairāk

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde no 20. līdz 22. martam piedalās WindEurope ikgadējā atkrastes vēja enerģijas konferencē un izstādē Bilbao, Spānijā, īpaši aktīvi darbojoties WindEurope ostu darba grupā. Liepāja sevi ir pieteikusi kā vadošo atkrastes vēja atbalsta bāzi Baltijas jūras reģionā, ko apliecina ar Van Oord noslēgtais teritorijas rezervācijas līgums Liepājas ostā 55 ha platībā. Liepājas SEZ valde 18. martā pieņēma lēmumu par līdzdalību vēja nozares asociācijā WindEurope un šobrīd Liepājas SEZ pārvalde ir pilntiesīgs biedrs, lai aktīvi strādātu kopā ar vairāk kā 500 Eiropas vēja nozares profesionāļiem.

Lasīt vairāk

"Van Oord" paraksta līgumu ar Liepājas SEZ pārvaldi par atkrastes vēja parku atbalsta bāzes un lielgabarīta kravu termināļa būvniecību Liepājas ostā

20.03.2024.
Lasīt vairāk

Lai veicinātu atkrastes vēja enerģijas nozares attīstību Baltijas jūrā, viena no vadošajām nozares kompānijām Van Oord Dredging and Marine Contractors B.V. (Van Oord) plāno izveidot pasaules klases atkrastes vēja parku atbalsta bāzi un lielgabarīta kravu terminālu Liepājas ostā. To paredz starp Van Oord un Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (Liepājas SEZ) pārvaldi noslēgtais teritorijas rezervācijas līgums.

Lasīt vairāk

Liepājas SEZ valdes 18.martā pieņemtie lēmumi

18.03.2024.
Lasīt vairāk

2024. gada 18. martā notika kārtējā Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (Liepājas SEZ) valdes sēde, kurā izskatīja un atbalstīja Liepājas SEZ kapitālsabiedrības statusa piešķiršanu SIA “AE Partner”, trīs Liepājas SEZ kapitālsabiedrību ieguldījumu projektus par kopējo summu 5,41 milj. EUR, pieņēma lēmumus par nekustamo īpašumu pirmpirkuma tiesībām un precizēja ilgtermiņa nomas līgumu. Tāpat Liepājas SEZ valde nolēma iestāties biedrībā “WindEurope”.

Lasīt vairāk

Saeima apstiprina grozījumus likumā “Par nodokļu piemērošanu brīvostās un speciālajās ekonomiskajās zonās”

29.02.2024.
Lasīt vairāk

2024. gada 29. februārī Saeima apstiprināja grozījumus likumā “Par nodokļu piemērošanu brīvostās un speciālajās ekonomiskajās zonās”, kas veicinās Liepājas SEZ kapitālsabiedrību turpmāku attīstību un ieguldījumus. Apstiprinātie grozījumi stāsies spēkā nākamajā dienā pēc to izsludināšanas.

Lasīt vairāk
Vai informācija bija noderīga?
Background image