Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Liepājas SEZ kapitālsabiedrība “CALJAN” būvē jaunu rūpnīcu bijušajā Liepājas Metalurga teritorijā
21. maijs, 2020

SIA LSEZ “Caljan” īsteno būvniecības projektu par jaunas ražošanas un biroja ēkas būvniecību Brīvības ielā 142A, Liepājā. Jaunā ražotne top vietā, kur agrāk bija “Liepājas Metalurga” mehāniskais cehs. LSEZ SIA “Caljan” investīcijas būvniecībā un modernajās tehnoloģiskajās iekārtās sasniedz ~10 milj. EUR.  Jaunās ražošanas telpas ļaus uzņēmumam dubultot ražošanas jaudu un radīt aptuveni 50 – 60  jaunas darbavietas. Plānots, ka jaunās ražošanas telpās ekspluatācija nodos šā gada septembrī.

 

SIA LSEZ “Caljan”  Liepājā, nomātās telpās Liepājas Biznesa centrā Kapsēdes ielā, strādā no 2006. gada. Uzņēmums ražo specializētus konveijerus loģistikas nozarei, no kuriem lielākā daļa ir teleskopiskie konveijeri pasta sūtījumiem. Viens no lielākajiem klientiem ir ASV kompānija “Amazon”. Ja sākotnēji ražošana bija veidota ar jaudu, lai saražotu 30 konveijerus mēnesī, tad šobrīd tiek saražoti 100, un pieprasījums aug. SIA LSEZ “Caljan” izpilddirektors Gatis Dradeika atzīst, ka arī Covid-19 pandēmijas laikā uzņēmums strādā ar pilnu jaudu. ”Grūti pateikt, kā pandēmija ietekmēs 2020. gada uzņēma darbības rezultātus. Prognozējam, ka būs samazinājums, bet plāns ir ļoti optimistisks. Ir klienti, kas samazina ieguldījumus un atbilstoši – arī pasūtījumus, bet ir klienti, kas gluži pretēji – palielina.”

 

SIA LSEZ “Caljan”  nodrošina pilnu procesu no konveijeru projektēšanas līdz gatavam produktam, un 99,54% no visas saražotā tiek eksportēts. Galvenie eksporta virzieni ir Eiropas Savienība un ASV. Uzņēmums šobrīd nodarbina 190 liepājniekus, kas ir par 28 vairāk nekā 2019. gada nogalē, un turpina palielināt darbavietu skaitu. Līdz ar darbības uzsākšanu jaunajās ražošanas telpās Brīvības ielā darbavietu skaits varētu pieaugt līdz pat 250.

 

2019. gada augustā SIA LSEZ “Caljan” noslēdza divus ieguldījumu līgumus ar Liepājas SEZ pārvaldi par kopējo summu 9 milj. eiro un līgumu par apbūves tiesībām nekustamajam īpašumam Brīvības ielā 142A, Liepājā. SIA LSEZ “Caljan” izpilddirektors Gatis Dradeika skaidro,  ka uzņēmums savas darbības 13 gadu laikā Liepājā ir pāraudzis esošo telpu apjomu Liepājas biznesa centrā Kapsēdes ielā. “Jau kādu laiku pētījām iespējas Liepājā uzcelt pašiem savu rūpnīcu, kas būtu pielāgota tieši mūsu specifiskajām vajadzībām gan  izmēru, gan telpu plānojuma ziņā. Novērtējot vecā “Liepājas Metalurga” mehāniskā ceha priekšrocības, nolēmām to iegādāties un pārbūvēt – tam ir izdevīga atrašanās vieta, pieejama nepieciešamā infrastruktūra, kā arī ēkas konstrukcijas ir ļoti labā stāvoklī.”

 

Jaunajās telpās uzņēmums plāno dubultot savu ražošanas jaudu ar domu, ka kādam noteiktam laikam šis izaugsmes un attīstības solis būs pietiekams. SIA LSEZ “Caljan” izpilddirektors Gatis Dradeika uzsver, ka uzņēmums Liepājā jūtas  komfortabli, novērtējot biznesa vides kvalitāti un stabilās metālapstrādes un mašīnbūves tradīcijas. “Ir izveidojusies ļoti veiksmīga un produktīva sadarbība ar Liepājas SEZ pārvaldi.  Mehāniskā ceha iegādes process nebija viegls, un Liepājas SEZ pārvaldes atbalsts un aktīva līdzdarbošanās mums ļoti palīdzēja.”

 

Uldis Hmieļevskis, Liepājas SEZ pārvaldnieka vietnieks attīstības jautājumos: “Mehāniskā ceha pārtapšana par mūsdienīgu konveijeru ražotni aizsākās pirms vairāk nekā diviem gadiem. Jāsaka liels paldies gan Ekonomikas ministrijai, Privatizācijas aģentūras un SIA “FeLM” vadībai, toreizējā premjera Māra Kučinska birojam par ieinteresētību un ieguldīto darbu, lai varētu īstenot šo pirmo pilotprojektu metalurga teritorijā.

 

Šis darījums pierādīja, ka Metalurgā var ienākt jauna, mūsdienīga ražotne un bija kā katalizators gan nodomu protokola parakstīšanai, gan pirkuma līguma noslēgšanai par teritoriju iegādi. Šobrīd strādājam pie nākamajiem Investīciju projektiem metalurga teritorijā, kurus drīz prezentēsim, un sagaidām tik pat veiksmīgu sadarbības turpināšanos.”

 

Liepājas SEZ pārvalde aktīvi turpina strādāt, lai īstenotu nodomu par Liepājas Industriālā parka izveidi saskaņā ar 2018. gada 23. augustā noslēgto nodomu protokolu, kuru noslēdza Ekonomikas ministrija, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Liepājas pilsētas dome, Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde, un 2019. gada  25. septembrī noslēgto pirkuma līgumu, ar kuru Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde iegādājās 10 nekustamos īpašumus bijušajā “Liepājas Metalurga” teritorijā no AS “Citadele Banka” un SIA “Hortus RE” ar kopējo platību 60,6 hektāri. Apvienojot ar jau esošajiem pašvaldībai piederošajiem zemes gabaliem, kopējā Liepājas Industriālā parka platība sasniegs 120 hektārus.

 

 

Uzziņai:

2019. gadā SIA LSEZ “Caljan”  nodarbināja 162 darbiniekus, strādāja ar 22, 9 milj. EUR apgrozījumu, eksportējot 99,54 % no saražotās produkcijas. Nodokļos SIA LSEZ “Caljan” 2019. gadā samaksāja 1,36 milj. EUR. 2019. gadā uzņēmums investējis 94 253,81 EUR t.sk. 48 311,81 EUR modernajās tehnoloģijās.

Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30