Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Liepājas ostas darbībā iekļaujas jaunā dziļūdens piestātne un jaunais kuģu kanāls
14. oktobris, 2020

Šoruden Liepājas ostas dinamiskajā darba ikdienā tika iekļauts jauns ekspluatācijā nodots objekts – dziļūdens piestātne Nr. 54, jeb tauvošanās vieta Brīvostas akvatorijā.

 

Par tās nepieciešamību ostā strādājošie uzņēmēji un Liepājas SEZ pārvalde bija pārliecināti jau vairākus gadus, jo audzējot pārkrauto kravu apjomus, svarīgi arī pieņemt aizvien lielākus kuģus. Nepietiekamu kuģa ceļu dziļumu dēļ lielie "Panamax" klases kuģi līdz maksimālajai iegrimei agrāk tika krauti ārējā reidā, kas spēcīga vēja un lielu viļņu gadījumā bija visai bīstami vai pat neiespējami. Lai "Panamax" kuģos maksimālo kravu apjomu, kas ir aptuveni 66 0000 tonnu, ikdienā varētu kraut ievērojami mazinot laika apstākļu ietekmi, 2018.gadā tika pieņemts stratēģisks lēmums un izdarīta būtiska izvēle kā turpmāk attīstīties Liepājas ostai. Tas paredzēja kuģu ceļa padziļināšanu līdz 14,5m dziļumam, bet Brīvostā pie sadalošā mola izbūvēt jaunu un modernu piestātni. ES Kohēzijas fonda ietvaros, lai uzlabotu kuģošanas un navigācijas drošību, LSEZ pārvalde arī īstenoja vērienīgo projektu.

 

2020.gada 20.septembrī "Desert Hope", bet 29.septembrī "Sakizaya Queen" jauno tauvošanās vietu 54.piestātnē un jauno kuģu kanālu ar dziļumu 14,5m pieņēma ekspluatācijā vārda vistiešākajā nozīmē. Tika veikts pilns cikls - lieltonnāžas kuģa iekraušana pie piestātnes līdz maksimālajai atļautajai iegrimei, atlikušais tika iekrauts tauvošanās vietā un kuģis pa jaunizbūvēto kanālu tik izvests no Liepājas ostas atklātā jūrā.

Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30