Fēniksa iela 4, Liepāja, LV-3401, Latvija +371 63427605
Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30
Pirmskolas un sākumskolas bērni uzbur savu nākotnes vīziju bijušās rūpnīcas Liepājas metalurgs ēkām
15. novembris, 2022

Noslēgusies 2. Liepājas Jauniešu  foruma “Mana nākotnes pilsēta” 1. kārta, kurā pirmskolas un sākumskolas skolēni radošos darbos atainoja savu domu un sapņu lidojumu kādas vēlas redzēt atsevišķas bijušās rūpnīcas “Liepājas Metalurgs” ēkas. Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes un Būvvaldes pārstāvji atlasīja neparastākos un interesantākos darbus, kurus no 28. novembra ikviens varēs apskatīt TC “Kurzeme” 3. stāvā.

 

2. Liepājas Jauniešu forumu “Mana nākotnes pilsēta” rīko Liepājas Novada fonds un  Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde, sadarbībā ar Liepājas Izglītības pārvaldi un Būvvaldi. Kā norāda  Liepājas Novada fonda valdes priekšsēdētāja Aiga Jaunskalže, foruma galvenais mērķis ir iesaistīt visu vecumu bērnus savas pilsētas nākotnes plānošanā, veicināt domāt un nebaidīties sapņot un ļauties domas lidojumam. 

 

Liepājas SEZ pārvalde un pašvaldība bijušās rūpnīcas Liepājas Metalurgs teritorijā redz iespēju izveidot videi draudzīgu industriālu parku, kurš tiktu integrēts pilsētvidē un būtu pieejams ikvienam, vienlaikus blakus moderniem ražošanas uzņēmumiem, kas darbojas pēc aprites ekonomikas principiem, būtu vieta arī dažādām radošām un aktīvām nodarbēm.

 

Kopumā 2. Liepājas Jauniešu foruma 1. kārtā iesaistījās 11 Liepājas izglītības iestādes. Aktivitāte bija liela un arī radošie darbi dažādi un interesanti. Lielākā daļa bērnu bija zīmējuši un veidojuši atrakciju parkus, akvaparkus, daudzfunkcionālus sporta laukumus, kafejnīcas, bibliotēkas, papildinot tās ar dažādām interesantām lietām, piemēram, kaķiem. Bija arī botāniskais dārzs ar taureņiem, Inženieru skola vecajā metāla lauztuves ēkā. Bija arī redzējums, ka jāatjauno metalurģija, bet neparastākā ideja bija par trīs veco martena skursteņu izmantošanu – virs skursteņiem būtu izbūvēta stikla platforma, kurā atrastos kafejnīca, bet vienā skurstenī būtu lifts, bet pārējos spirālveida slidkalniņš, vienam iekšpusē, otram ārpusē.

 

Kā jau iepriekš uzsvēra Liepājas SEZ pārvaldnieks Uldis Hmieļevskis: “Tas ir tāds radošs piegājiens, kā var piedalīties savas pilsētas būvniecībā. Zināms, ka bērni gan zīmē pilsētas, gan būvē tās no “Lego” klučiem, spēlējas tajās. Te tāds nedaudz lielāks spēļu laukums.

 

Darbus apskatīja arī Liepājas valstspilsētas galvenais arhitekts Uģis Kaugurs : ‘’Mēs jau nerunājam par kādu lietu, ko darīsim rīt. Mēs runājam par teritoriju, kas attīstīsies ilgstoši, un, visticamāk, tā arī būs, ka viņi būs pieauguši cilvēki, varbūt neatcerēsies, ko viņi bērnībā zīmējuši, bet varbūt pamanīs, ka kāda no tām idejām tur ir bijusi. Un tas, man liekas, ir ļoti svarīgi, lai viņi nepazaudē šo sajūtu, ka tā ir mana doma – lai cik traka, bet viņa var būt noderīga.’’

 

Pirmajā kārtā tika iesaistīti bērnu dārzu un sākumskolu audzēkņi līdz 13 gadu vecumam. Ar pedagogu starpniecību bērniem tika piedāvāti pieci esoši objekti, kuru pielietojumam nākotnē noderētu labas idejas. Pedagogi, īpašā ekskursijā apskatīja metāllūžņu pieņemšanas cehu, metāla lauztuvi, siltumtrašu estakādes un siltumnīcas, kā arī nokāpa pagājušā gadsimta 70-tajos gados celtajā bunkurā – civilās aizsardzības patvertnē.

 

Mazo liepājnieku radošās idejas par Metalurga nākotni no 28. novembra būs apskatāmas tirdzniecības centra “Kurzeme” 3. stāvā, īpaši iekārtotā izstādē, bet jau 2023. gada pavasarī iesaistīsies arī pamatskolu, vidusskolu un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi. 

Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30