Kruīzs

kruiza kugs

Liepājas osta ir trešā lielākā Latvijas osta, kas atrodas Baltijas jūras krastā netālu no tradicionālajiem kruīza kuģu maršrutiem. Neraugoties uz to, Liepājas osta daudzus gadus galvenokārt ir bijusi pazīstama kā veiksmīgs reģionālo kravu pārkraušanas centrs, nevajadzētu par zemu novērtēt tās ieguldījumu tūristu piesaistē vairāku gadu desmitu garumā, jo tūkstošiem tūristu katru gadu Liepājā ierodas arī pa jūru, izmantojot kravas-pasažieru prāmi maršrutā Liepāja - Traveminde (Vācija) - Karlshamna (Zviedrija) - Liepāja.

 

 Jau vairāku gadu garumā Liepājas ostu varam saukt par patiesi jaunu kruīza galamērķi Baltijas jūras rietumu krastā. Kruīza kuģi Liepājas ostā parasti tiek pietauvoti pie piestātnēm, kas atrodas tiešā ostas caurlaides tuvumā tā, lai tūristi desmit minūšu laikā ar automašīnu vai sabiedrisko transportu varētu nokļūt pilsētas centrā. Ja kruīza kuģa pasažieri dod priekšroku mierīgākai gaisotnei, nekā pilsētas centrs, viņi var desmit minūšu laikā nokļūt Karostā, kur blakus cariskai militārajai elegancei vērojams padomju laika skarbums.

 

 Liepājas pilsēta kruīza kuģa pasažierus sagaida ar dažādiem ceļojumu maršrutiem, nodrošinot to, lai apmeklētāji varētu baudīt lielisku uzturēšanos Liepājas pilsētā ar tās labiekārtotajiem parkiem, Zilā karoga pludmali, gleznainajām ieliņām un pilsētas vēsturisko un arī mūsdienu arhitektūru, kā arī vēl daudz ko citu. Noteikti ieplānojiet savu nākamo kruīza braucienu ar kruīza kuģi, kuram paredzēts ienākt Liepājas ostā!lIEPAJAS TURISMA KARTE
Liepāja – pilsēta, kura lepojas ar smalku, baltu smilšu pludmali, atrodas Baltijas jūras krastā. Tā ir trešā lielākā Latvijas pilsēta ar apmēram astoņdesmit tūkstošiem iedzīvotāju. Valdošais rietumu vējš, kas šeit sastopams biežāk nekā citviet Latvijā, ir nopelnījis Liepājai nu jau visā Latvijā pazīstamo nosaukumu “Pilsēta, kurā piedzimst vējš”. Liepājas pludmalei tiek regulāri piešķirts Zilā karoga statuss – te atrodamas dažādas atpūtas iespējas un daudz pludmales bāru, kuros var rast spirdzinājumu gan karstās vasaras dienās, gan drēgnos rudens vakaros.


IETEIKUMI:


1. J. Čakstes laukums - sākotnēji plašais laukums izmantots kā karavīru apmācību un parādes vieta, un tikai 20. gadsimta sākumā te ierīkoja apstādījumus. 1925. gadā, kad Liepāja svinēja savu 300. jubileju, tā laika Valsts prezidents Jānis Čakste kopā ar citiem valsts un pilsētas vadītājiem katrā laukuma stūrī iestādīja pa vienai liepai. Šim notikumam pa godu laukums ir nosaukts Latvijas valsts pirmā prezidenta Jāņa Čakstes vārdā.


2. Karosta ir brīnumaina, paradoksāla un unikāla vieta ne vien Latvijas, bet arī pasaules vēstures un arhitektūras kontekstā. Karosta ir lielākā vēsturiskā militārā teritorija Baltijā un aizņem gandrīz vienu trešdaļu no visas Liepājas teritorijas. 1890. gadā pēc Krievijas cara Aleksandra III pavēles uz ziemeļiem no Liepājas sākās apjomīga cietokšņa un kara pilsētas celtniecība. Sākotnēji tā tika dēvēta par Imperatora Aleksandra III ostu. Tikai Latvijas valsts neatkarības laikā šo vietu sāka dēvēt par Kara ostu, vēlāk Karostu.


3. Ziemeļu mols - Latvijā garākais mols – Ziemeļu mols – būvēts 19. gadsimta beigās kā ļoti svarīga Liepājas Jūras cietokšņa un militārās ostas daļa. Mola garums ir 1800 metri, platums – 7,35 metri. Šī ir liepājnieku iecienīta vieta, kur vērot saulrietus un makšķerēt jūras zivis, bet vētras laikā šeit var redzēt varenās dabas skatus, kad ar pilnu spēku bango jūra.


4. Vai zināji, ka latviešu rokmūzikas izcelsme meklējama Liepājā? Blakus brīvdabas koncertzālei “Pūt, vējiņi!” atrodas  vides objekts un satikšanās vieta Spoku koks” veltīts latviešu leģendārajai rokgrupai “Līvi” – šī mūziķu apvienība bija sava laikmeta zīme, kas savulaik veidojusi visas Latvijas uztveri par to, kādai jābūt pasaulei. “Spoku koks” ir iespaidīgs sešus metrus augsts koks, kas veidots no četriem tūkstošiem metāla stienīšu.


4. Ieklausieties pasaules lielāko mehānisko ērģeļu skanējumā Svētās Trīsvienības luterāņu katedrālē, kas atrodas uz Lielās ielas, vecpilsētas centrā un uzkāpiet tās tornī, lai baudītu Liepājas panorāmu. Katedrāles pamatakmens likts 1742. gadā, bet tā iesvētīta 1758. gadā. Celtniecība pilnībā pabeigta tikai 1866. gadā, kad atbilstoši sākotnējam projektam tās tornim uzbūvēti vēl divi stāvi. 2020. gada pavasarī pabeigta baznīcas ēkas fasādes rekonstrukcija.


5. Pētertirgus - arhitekta Luisa Melvila projektētais un jūgendstilā celtais Pētertirgus paviljons ir viens no skaistākajiem tirgus paviljoniem Eiropā, kas atklāts 1910. gadā. Arhitekta uzdevums nebija viegls – jāprojektē grezns paviljons agrāko kazarmu vietā, turklāt starp trim baznīcām – Sv. Annas baznīcu austrumos, Sv. Jāzepa katedrāli rietumos un sinagogu, kas līdz Otrajam pasaules karam atradās uz dienvidiem no Pētertirgus, pirms to iznīcināja 1941. gada jūlijā.


6. Par Liepājas spilgtu simbolu kļuvušas visā Kūrmājas prospekta garumā uzstādītās bronzas skulptūras, kurās iemūžināti Liepājas himnas “Pilsētā, kurā piedzimst vējš” tēli prospekta garumā.


7. Liepāja ir daudzu Latvijā iemīļotu mūziķu dzimtā pilsēta – tāpēc tieši šeit izveidota Slavas aleja, kur ikviens var samēroties, uzliekot savu roku uz Latvijā ievērojamu mūziķu plaukstu nospiedumiem. Latvijas mūziķu Slavas aleja atklāta 2006. gadā. Tajā apskatāmas 39 plāksnes ar mūziķu plaukstu atlējumiem bronzā un 12 plāksnes ar populārām latviešu mūzikas grupām


GASTRONOMIJA:


1. Liepāja savu viesi nelaidīs prom nepaēdušu. Un, lai nebūtu jālauza galva, pētot ēdienkartes līkločus, viņam tagad ir sagādāta iespēja labākajās pilsētas ēstuvēs izvēlēties “Liepājas menciņus” – Liepājas oficiālo ēdienu, kas pagatavots no kūpinātas mencas, kartupeļiem un sīpoliem pēc senas Dienvidkurzemes receptes. Tas arī noteikti ir jādara, jo ārpus Liepājas tāda nedabūt!


2. Tas ir kā medus ar laima ziedu aromātu saulrietā. Tāpat kā atsvaidzinošā jūra, kas mums dod spilgtu dzintaru ... Kokteilis ‘Liepājas dzintars’ ir īsts gardēžu dzēriens, ko piedāvā izcilākajos vietējos bāros un restorānos.Piestātnes kruīzamLIEPĀJAS KRUĪZA OSTAS INFORMĀCIJA

Oficiālā adrese

Liepājas SEZ pārvalde

Fēniksa iela, LV-3401, Liepāja, Latvija

Mājaslapas un e-pasta adrese

lsez@lsez.lv

www.liepaja-sez.lv

Kontaktpersona

Gatis Ginters, Mārketinga un biznesa attīstības daļas vadītājs

Tel.: +371 26444916

e-pasts: gatis@lsez.lv

Ostas darba stundas

24/7/365 (pārvaldes darba laiks: 08:00 – 16:30)

Kuģa ienākšanas / iziešanas laiks

Bez ierobežojumiem

 INFORMĀCIJA PAR ENKURVIETĀM

Koordinātes:

56° 30.00’ N

020° 43.20’ E

56° 31.20’ N

020° 48.00’ E

56° 33.20’ N

020° 44.80’ E

56° 33.20’ N

020° 48.00’ E

 

Jūras grunts tips

Smilts, morēna

INFORMĀCIJA PAR LOČIEM UN VELKOŅIEM

VHF loču kanāls

Kanāls 11, Kanāls 16

Loču un velkoņu darba laiks

24/7/365

Velkoņi

TAK 1 (dzinēja jauda – 2000 ZS)

TAK 7 (dzinēja jauda – 4130 ZS)

Namejs (dzinēja jauda – 1600 ZS)

Velkoņu izmantošana

Obligāta

OSTAS DROŠĪBA

ISPS drošības sertifikāts

Ostai un ostas termināliem piešķirts ISPS drošības sertifikāts

KUĢU BUNKURĒŠANA UN ATKRITUMU NODOSANA

- Kuģu bunkurēšanu veic ostas kapteiņa atļautās vietās no krastā esošām iekārtām, bunkurēšanas kuģiem vai autocisternām.

- Bunkurēšanas operācijas tiek veiktas saskaņā ar SJO (IMO) ieteikumiem par drošu bīstamo kravu pārvadāšanu un ar to saistītajām darbībām ostā.

- Pirms iziešanas no ostas kuģis visus tajā radušos atkritumus, kurus saskaņā ar MARPOL konvencijas un Helsinku konvencijas prasībām ir aizliegts izvadīt Baltijas jūrā, nogādā ostas pieņemšanas iekārtās.

DZERAMĀ ŪDENS / REZERVES DAĻU / PĀRTIKAS UN CITU PAKALPOJUMU PIEEJAMĪBA

-          Dzeramā ūdens piegāde: EUR 5/tonna + EUR 165 par katru kuģa darba stundu. Nodrošina kuģu aģents.

-          Rezerves daļu, pārtikas piegāde, kuģa apkalpes locekļu nogādāšana uz / no kuģa un citi pakalpojumi. Nodrošina kuģu aģents.

INFORMĀCIJA TŪRISTIEM

Pasažieru termināls

Nav pieejams

Krasta ekskursijas

Liepājas Tūrisma informācijas birojs (pārstāvis atrodas ostā)

 

Pasta adrese: Liepājas Tūrisma informācijas birojs

5/6 Rožu laukums, Liepāja, LV 3401, Latvija

Telefons:  63 480 808

e-pasts: info@liepaja.travel.lv

www.liepaja.travel

Tualetes (piestātnes tuvumā)

Pieejamas

Stāvvietas tūristu autobusiem

Pieejamas

Taksometrs

Pieejami (uz piestātnes)

Auto īre

Pieejama (uz piestātnes / Sixt)

Sabiedriskais transports

500 m - autobusi (Nr. 10, 11, 11A) uz pilsētas centru (10 min. brauciens)

Iepirkšanās

4.5 km (pilsētas centrs)

Bankomāti

Luminor – 4 km /Swedbank – 4.5 km/ SEB banka – 5 km

Valūtas maiņa

Swedbank – 4.5 km, Luminor – 4 km  

Attālums līdz pilsētas centram (kājām)

4 km

Pr. – Pk.: 08:00 – 16:30